Największe spotkanie kadry inżynierskiej i środowiska naukowego w Polsce związane z branżą górnictwa podziemnego startuje w hotelu Qubus w Krakowie w najbliższy poniedziałek, 22 lutego br.
Dominującym tematem XXV Szkoły Eksploatacji Podziemnej jest poprawa efektywności działania górnictwa we wszystkich obszarach jego funkcjonowania. Przewidywane jest wygłoszenie ponad 230 referatów w ponad 20 sesjach tematycznych. Liczba uczestników dzięki nowej formule organizacyjnej, czyli możliwości uczestniczenia tylko w części wydarzeń, wyniesie zapewne tak jak w poprzednich latach kilkaset osób.
W obradach będzie uczestniczyło kilkudziesięciu specjalistów z Niemiec, Australii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Szwecji oraz studenci europejskich uczelni górniczych, którzy tradycyjnie zmierzą się w Turnieju Wiedzy Górniczej.
W trakcie gali konkursowa (czwartek, 25 lutego, godz.17.00) w zostaną ogłoszone rozstrzygnięcia konkursów: Bezpieczna Kopalnia, organizowanego wspólnie z Wyższym Urzędem Górniczym i Fundacją Bezpieczne Górnictwo im. W. Cybulskiego oraz Górniczy Sukces Roku przeprowadzony wspólnie z Górniczą Izbą Przemysłowo-Handlową.
Podczas gali przedstawione zostaną raporty o stanie górnictwa oraz bezpieczeństwa w przemyśle wydobywczych w roku 2015. Laureatom konkursu im. Bolesława Krupińskiego wręczone zostaną wyróżnienia i dyplomy. Inne wydarzenia to warsztaty szkoleniowe w zakresie : techniki i technologii kotwienia wyrobisk, zarządzania danymi mierniczo-geologicznymi z wykorzystaniem narzędzi firmy Bentley, modelowania geologicznego złóż w programie Minescape.
Tradycją Szkoły są też wydarzenia kulturalne. Będą to: dziwowisko kabaretowe Rafała Kmity "Jeszcze nie pora nam spać" pełne zaskakujących żartów, skeczy i piosenek, opisujących otaczającą nas rzeczywistość i recital Szymona Nehringa - najlepszego polskiego pianisty w XVII konkursie im. Fryderyka Chopina.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.