Przez 14 lat był starszym geologiem górniczym w kopalni Krupiński, od trzech pracuje w Biurze Zarządu Spółki, w Zespole Planowania Rozbudowy Kopalń JSW.
Oprócz tego jest świetnym i w dodatku koncertującym muzykiem jazzowym. Jego najnowsza płyta "Adam Oleś hurdu_hurdu" zajęła trzecie miejsce w konkursie Polskiego Radia na najlepsze płyty folkowe 2012 r., w którym uczestniczyły zespoły działające w Polsce i wykonujące muzykę inspirowaną wszelkimi tradycjami muzycznymi świata. Mecenasem płyty była Jastrzębska Spółka Węglowa. Album jest ukłonem w stronę śląskich korzeni artysty. Oparty jest na tradycyjnych pieśniach ludowych, zaprezentowanych w nowych, jazzowych aranżacjach. W nagraniu towarzyszył artyście zespół Radostowianki.
Oleś, wiolonczelista i pianista, gry na instrumentach uczył się w podstawowej i średniej szkole muzycznej w Rybniku i Chorzowie. Mieszka w Żorach. Jak sam o sobie pisze, inspirują go żona i dzieci, proste melodie oraz wszelki bezkres. Tworzył i współpracował z wieloma znanymi muzykami jazzowymi, m.in. Grzegorzem Karnasem, Michałem Tokajem, Sebastianem Frankiewiczem, Jorgosem Skoliasem, oraz wokalistkami jazzowymi: Grażyną Auguścik, Agą Zaryan, a także Kasią Kowalską. Album Adama Olesia bierze również udział w konkursie Wirtu@lne Gęśle, w którym wybierana jest najlepsza płyta folkowa 2012 r. W czerwcu artysta przedstawi projekt "Hurdu_hurdu" podczas koncertu w ogrodach starostwa powiatowego w Pszczynie.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.