Zarządzanie kopalniami głębinowymi, działającymi w warunkach ryzyka, z uwzględnieniem ubezpieczeniowej metody kompensacji szkód losowych - to temat konferencji naukowo-praktycznej, która odbędzie się w Gliwicach, 6 lutego.
Organizatorami tego wydarzenia są: Politechnika Śląska, Uniwersytet Warszawski - Wydział Zarządzania, Izba Gospodarcza Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - Wydział Nauk Ekonomicznych, Górnośląska Spółka Brokerska Sp. z o.o., oraz Fincon Sp. z o.o.
Honorowy patronat naukowy sprawuje Rektor Politechniki Śląskiej profesor dr hab. Andrzej Karbownik, a Trybuna Górnicza i portal górniczy nettg.pl objęły nad konferencją patronat medialny.
Celem konferencji jest przedstawienie możliwych i stosowanych na świecie metod zabezpieczenia kopalń głębinowych przed specyficznymi dla nich rodzajami ryzyka. Omówione zostaną metody ubezpieczeniowe, także niestandardowe, w tym wzbudzające duże nadzieje w polskim górnictwie ubezpieczenia wzajemne, a także nowoczesne metody oceny ryzyka, stosujące modele matematyczne i uwzględniające techniczne, organizacyjne środki przeciwdziałania zagrożeniom oraz ograniczania ich negatywnych skutków dla pracowników, majątku własnego i osób trzecich, a także środowiska.
- Zbierając w jednym miejscu inżynierów, praktyków i teoretyków górnictwa, osoby odpowiedzialne za zarządzanie ryzykiem w kopalniach oraz przedstawicieli teorii i praktyki ubezpieczeniowej, organizatorzy liczą na wywołanie dyskusji, zmierzających do odpowiedzi, jak połączenie metod ubezpieczeniowych, technicznych i organizacyjnych może zwiększyć bezpieczeństwo w górnictwie głębinowym - czytamy w nadesłanym do nettg.pl komunikacie.
Konferencja adresowana jest do kadry kierowniczej kopalń odpowiedzialnej za bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska oraz ciągłość produkcji, gospodarkę finansową a także dla przedstawicieli przemysłu dostarczającego rozwiązania dla kopalń oraz rynku ubezpieczeń.
Powołany Komitet Naukowo-Programowy konferencji, z udziałem przedstawicieli teorii i praktyki górniczej, nauk finansowo-ubezpieczeniowych i rynku ubezpieczeniowego, dokona analizy zgromadzonego w następstwie konferencji materiału, a następnie przekaże je zainteresowanym instytucjom i organizacjom. Przewiduje się ponadto wydanie w formie książkowej oraz e-booka materiałów naukowo-praktycznych merytorycznie związanych z tematyka konferencji.
Szczegóły, oraz dokładny plan konferencji znajdują się na konferencyjnej stronie internetowej.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
No jesli artykul o bezpieczenstwie okraszamy takim zdjeciem jak powyzsze to jestem pelen obaw (szelki gornika chyba tylko dla oka bo nie chronia nikogo i przed niczym - niezapiete, stropnica niepolaczona rozporami, brak wlasciwego przechylu przodka, o braku obrywki nie wiem czy wspominac) Panowie redaktorzy wiecej starannosci, jesli nie wiecie jak to powinno wygladac dawajcie zdjecia kopalni noca, z lotu ptaka lub z zachodem slonca w tle. Co tu duzo konferowac, zrobic tak jak z samochodowym prawem jazdy, zlamales przepisy mandat, wypadek z wylacznej przyczyny lezacej po stronie poszkodowanego brak swiadczen i roszczenie pracodawcy o naprawienie szkody mu wyrzadzonej, gwarantowany wzrost bezpieczenstwa o 75% ze o innych oszczednosciach nie wspomne!
Kolejny lobbing firm ubezpieczeniowych.