Instytut Techniki Górniczej KOMAG zdobył nagrody na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji Intarg 2024

1716902702 komag3

fot: KOMAG

Przedstawiciele Komagu z nagrodami. Na zdjęciu od lewej: dr inż. Krzysztof Nieśpiałowski, dr hab. inż. Dariusz Prostański i dr inż. Marcin Skóra

fot: KOMAG

Instytut Techniki Górniczej KOMAG zdobył kilka nagród podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2024, które odbyły się w Katowicach. Instytut wyróżniono m.in. za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki na arenie międzynarodowej w 2023 roku.

W Katowicach zakończyła się 17. edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG. To coroczne spotkanie świata nauki i biznesu. Podczas ostatniego wydarzenia zaprezentowanych zostało około 300 wynalazków i innowacji z przeszło 20 różnych krajów. Konferencja poświęcona synergii nauki i biznesu zgromadziła tradycyjnie najlepszych ekspertów w swojej dziedzinie.

Po raz kolejny podczas targów zostały docenione osiągnięcia Instytutu Techniki Górniczej KOMAG. Gliwicki instytut wyróżniono nie tylko za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki na arenie międzynarodowej w 2023 roku, ale również szereg innowacyjnych wynalazków stosowanych w przemyśle.

– Zarówno dyrekcja Instytutu KOMAG, jak i pracownicy, jesteśmy dumni z naszych osiągnięć w zakresie innowacji i rozwiązań dla przemysłu oraz naszych wynalazków, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki i pozycji naszych partnerów przemysłowych. Targi Wynalazków INTARG udowodniły, że nasze rozwiązania zasługują na uwagę świata nauki i gospodarki. Nie tylko platynowy i złoty medal za nasze wynalazki zgłoszone w tym roku, ale również uznanie Ministra Nauki w zakresie wkładu Instytutu KOMAG w promocję polskiej nauki na arenie międzynarodowej, potwierdzają tylko naszą pozycję na rynku. Jedynie ścisła współpraca z partnerami przemysłowymi może znacząco wpływać na wdrażanie innowacji w praktyce, co jest naszą fundamentalną polityką i głównym elementem strategii – podkreśla dyrektor Instytutu Techniki Górniczej KOMAG dr hab. inż. Dariusz Prostański, prof. ITG KOMAG.

Warto wiedzieć, że przedmiotem podstawowej działalności instytutu jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych dla wielu sektorów przemysłu, przystosowanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych do potrzeb praktyki czy wdrażanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych. KOMAG jest partnerem naukowo-badawczym podnoszącym efektywność, jakość i bezpieczeństwo kluczowych procesów gospodarczych klientów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Ta wiedza może uratować życie. Krajowy Trening Pierwszej Pomocy w szpitalu MSWiA w Katowicach

Jak się zachować gdy ktoś nagle stracił przytomność, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową czy jak skutecznie zatamować silny krwotok lub użyć defibrylatora AED – tego i innych umiejętności, które mogą uratować życie będzie się można nauczyć podczas pierwszego Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy w szpitalu MSWiA w Katowicach.

JSW sprzedaje hotel Różany Gaj w Gdyni. Cena to 25 mln złotych

Jastrzębska Spółka Węglowa ogłosiła kolejny przetarg na sprzedaż hotelu Różany Gaj w Gdyni. Pierwszy raz węglowa spółka chciała go sprzedać już dziesięć lat temu.

GPW jako infrastrukturalny fundament Metropolii GZM. Rola wody w rozwoju miast i biznesu

W dyskusjach o rozwoju gospodarczym Górnego Śląska i Zagłębia najczęściej mówi się o ulgach podatkowych, uzbrojeniu działek czy sieci dróg. Rzadko jednak zauważa się czynnik krytyczny, bez którego żadna fabryka, strefa ekonomiczna ani osiedle mieszkaniowe po prostu nie mają prawa działać: stały i masowy dostęp do wody. W aglomeracji o tak gęstej zabudowie i specyficznej hydrogeologii, kluczową rolę technologiczną odgrywa Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów (GPW) S.A. w Katowicach – hurtowy dostawca, od którego zależy ciągłość funkcjonowania lokalnej gospodarki i samorządów.

Walcownia Blach Batory inwestuje 70 mln złotych

Nakładem 70 mln złotych Walcownia Blach Batory planuje wejść w segment produkcji blach o podwyższonej twardości. Będą produkowane w nowej technologii pomijającej obróbkę cieplną, co znacznie zmniejszy energochłonność procesu, a w konsekwencji zwiększy marże zakładu.  Inwestycja potrwa do końca 2027 r.