Energetyka: będą kolejne staże Ministerstwa Energii

1501746875 20170731 mmk3

Stażyści z programu Ministerstwa Energii mają być zapleczem kadrowym dla sektora energetycznego

Już za dwa miesiące rozpocznie się druga edycja programu stażowego Ministerstwa Energii „Energia dla Przyszłości”. Tymczasem dobiegają końca staże uczestników pierwszej edycji. Po kilku miesiącach spędzonych na pracy w największych firmach energetycznych w kraju - PGE, Orlen, PGNiG – stażyści wrócili do resortu.

Podczas spotkania z wiceministrem Michałem Kurtyką uczestnicy programu opowiedzieli o swoich dotychczasowych doświadczeniach, zadaniach i projektach, które realizowali w ramach stażu. 

- Wasza energia, chęć do działania oraz zaangażowanie w powierzone zadania to dowód na to, że jesteście przyszłością polskiej energetyki. Patrzę w tę przyszłość z uśmiechem. – mówił wiceminister Kurtyka.

W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele spółek – partnerzy programu. Teraz przed uczestnikami ostatni etap stażu – dwa miesiące w Ministerstwie Energii. W październiku ruszy kolejna edycja programu.

Celem programu „Energia dla Przyszłości” jest budowanie zaplecza kadrowego dla polskiego sektora energetycznego poprzez wybór osób o wysokim potencjale i wspieranie ich w rozwoju zawodowym na początku kariery zawodowej, z możliwością zaoferowania wybranym stażystom stałej współpracy po zakończeniu stażu. Program został opracowany w taki sposób, aby każdy stażysta zdobył konkretne umiejętności i doświadczenie z zakresu interesujących go obszarów energetyki. Ma także pomóc zaplanować drogę swojego rozwoju zawodowego.

Podczas stażu uczestnicy mają szansę zapoznać się z procesem tworzenia prawa w Ministerstwie Energii, funkcjonowaniem spółek PGNiG, PGE i Orlen, a także z pracą na stanowisku merytorycznym w jednej z nich. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Czerkawski: Ten strajk ma charakter oddolny, nie związkowy

W kopalni Wujek, części Polskiej Grupy Górniczej,  trwa protest w obronie dyrektora Oddziału KWK w Likwidacji Tomasza Dudy. Kilkunastu górników (na godzinę 8.00, 28 sierpnia) zapowiedziało, że nie wyjedzie na powierzchnię po zakończonej zmianie. Czy protest jest legalny? Co na przepisy?

Duża inwestycja energetyczna w Zabrzu. Trwa rozbudowa stacji Rokitnica

W Zabrzu trwa rozbudowa i modernizacja stacji elektroenergetycznej Rokitnica. Polskie Sieci Elektroenergetyczne informują o postępach prac.

Stanowisko Polskiej Grupy Górniczej w sprawie protestu w kopalni Wujek

W kopalni Wujek, części Polskiej Grupy Górniczej,  trwa protest w obronie dyrektora Oddziału KWK w Likwidacji Tomasza Dudy. Kilkunastu górników (na godzinę 8.00, 28 sierpnia) zapowiedziało, że nie wyjedzie na powierzchnię po zakończonej zmianie. PGG zajęła stanowisko w tej sprawie. Publikujemy je poniżej w całości.

WFOŚiGW w Katowicach konsekwentnie dofinansowuje jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej

Efekty tegorocznego konkursu „Bezpieczny Strażak” zostały podsumowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wyłonionych zostało 261 jednostek OSP z całego województwa śląskiego, które otrzymały łączne wsparcie w kwocie ponad 3.633 mln zł. Przyznane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.