Lista artykułów

1710354191 wypadek halda kzm

Śmiertelny wypadek na hałdzie

Tragiczny wypadek wydarzył się na hałdzie należącej do kopalni Marcel w Radlinie. W trakcie prac rekultywacyjnych mężczyzna został przygnieciony przez samochód ciężarowy. Do wypadku doszło w środę, 13 marca, około godziny 17.00 obok kopalni Marcel. Samochód ciężarowy przewrócił się, przygniatając 35-letniego kierowcę. Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej,

Turniej bilardowy ku pamięci Krystiana Rydarowicza

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział w Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach Śląskich i Świętochłowicach i koło Rudpol-OPA, OPA Ekspert są organizatorami Turnieju Bilardowego im. Krystiana Rydarowicza. Rozegrany będzie 12 marca 2024 roku w Katowicach. Patron tego wydarzenia - Krystian Rydarowicz był związany z górnictwem. W 1981 roku rozpoczął pracę w

Daria Kucharczyk-Kwaśniewska z kopalni Jaworzno

Daria Kucharczyk-Kwaśniewska pracuje w kopalni Jaworzno od 22 lat. Jest geologiem. - To dużo i mało. Dużo, bo moja kariera zawodowa, którą rozpoczęłam jako stażystka w dziale mierniczo-geologicznym w kopalni Kleofas w Katowicach toczyła się dosyć dynamicznie. Cztery zakłady górnicze, w których przyszło mi pracować zlikwidowano, bądź połączono z innymi - opowiada. Siedem

Szef górniczej Solidarności zaniepokojony sytuacją PGG

Bogusław Hutek, przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność i Solidarności w Polskiej Grupie Górniczej, 8 marca przed wejściem na spotkanie z Marzeną Czarnecką, minister przemysłu, podkreślił, że oczekuje informacji o tym, co dalej będzie ze spółką. Spotkanie, w którym udział biorą przedstawiciele związków zawodowych działających w PGG,

Grażyna Miterka z lampowni ZG Sobieski

Grażyna Miterka to jedna z kobiet zatrudnionych w kopalniach. Pracuje na lampowni w Zakładzie Górniczym Sobieski.  8 marca na pewno dostanie kwiaty od kolegów. - Obsługuję punkt wydawczy aparatów tlenowych i lamp - mówi. Jej mąż Ireneusz pracuje od 27 lat w kopalni, jako górnik na przewozie. - Zatrudniłam się tu niedawno, bo dopiero dwa lata temu. Praca wśród mężczyzn bywa

Nie samym węglem się żyje

Pasjonują go starocie, szczególnie te związane z historią kopalni Brzeszcze. Może nie jest to nic szczególnego u kogoś, kto jest związany z tym zakładem już od drugiego pokolenia. Artur Adamczak jest górnikiem w Zakładzie Górniczym Brzeszcze. Wcześniej pracowali w nim jego rodzice. Ojciec przez 30, mama przez 20 lat. – Tata pochodził z Inwałdu, mama z Pomorza – wspomina. –

Odznaczenia, stopnie i wyróżnienia dla pracowników ITG KOMAG

Podczas akademii barbórkowej w Instytucie Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia dla pracowników tej placówki, w tym nadane przez Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Więcej o tej uroczystości czytaj tutaj. Brązowe krzyże zasługi otrzymali: Krzysztof Stankiewicz - za zasługi dla górnictwa, Przemysław Deja i Sebastian Jendrysik - za zasługi

Sukcesy KOMAG-u niemożliwe bez zaangażowania pracowników

W Instytucie Techniki Górniczej KOMAG 8 grudnia odbyła się Barbórka. Podczas uroczystości dyrektor dr hab. inż. Dariusz Prostański przybliżył najnowsze osiągnięcia firmy oraz podziękował pracownikom za ich wytężoną pracę. Dyrektor Prostański przedstawił najważniejsze osiągnięcia i wyniki prac Instytutu KOMAG zrealizowane w tym roku. - Zawsze będę podkreślał, że