Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

34.46 PLN (+0.32%)

KGHM Polska Miedź S.A.

267.90 PLN (+1.09%)

ORLEN S.A.

134.34 PLN (+1.42%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.53 PLN (-0.14%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.27 PLN (+2.65%)

Enea S.A.

24.60 PLN (+2.50%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

34.05 PLN (-1.30%)

Złoto

4 741.95 USD (+0.84%)

Srebro

75.21 USD (-0.42%)

Ropa naftowa

99.21 USD (-4.24%)

Gaz ziemny

2.87 USD (-0.42%)

Miedź

5.65 USD (-0.07%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

34.46 PLN (+0.32%)

KGHM Polska Miedź S.A.

267.90 PLN (+1.09%)

ORLEN S.A.

134.34 PLN (+1.42%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.53 PLN (-0.14%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.27 PLN (+2.65%)

Enea S.A.

24.60 PLN (+2.50%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

34.05 PLN (-1.30%)

Złoto

4 741.95 USD (+0.84%)

Srebro

75.21 USD (-0.42%)

Ropa naftowa

99.21 USD (-4.24%)

Gaz ziemny

2.87 USD (-0.42%)

Miedź

5.65 USD (-0.07%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Autobusem tylko do gazoportu. Do latarni morskiej na piechotę

fot: Tomasz Rzeczycki

Tunel pod Świną ma być drążony począwszy od marca 2021 roku

fot: Tomasz Rzeczycki

Z początkiem maja ruszyła spod dworca kolejowego w Świnoujściu sezonowa linia autobusowa nr 1. W tym roku jednak nie dojedziemy nią pod Fort Gerhard w pobliżu latarni morskiej, lecz tylko do plaży Warszów przy terminalu LNG. To kolejne utrudnienie dla plażowiczów i wczasowiczów, mające związek z przebudową ul. Ku Morzu oraz rozbudową gazoportu.

Jak nas poinformowano w Komunikacji Autobusowej sp. z o.o., obecnie nie wiadomo czy taka sytuacja potrwa do końca lata, czy też wcześniej trasa autobusu linii 1 zostanie wydłużona.

Znajdująca się na wyspie Wolin plaża Warszów jest oddalona około 4 km od świnoujskiego dworca PKP i przeprawy promowej. Wejście do plaży znajduje się tuż przy estakadzie rurociągów należących do spółki Gaz System, a obsługujących sąsiadujący z plażą gazoport. Spod wejścia na plażę do latarni morskiej i Fortu Gerhard jest jeszcze dalsze 1,5 km.

Na utrudniony dostęp do wspomnianych atrakcji wybrzeża wyspy Wolin nakładają się dwie inwestycje. To nie tylko rozbudowa gazoportu, lecz także prowadzona przez miasto przebudowa ul. Ku Morzu. Ta druga inwestycja w 85% finansowana jest ze środków zewnętrznych z Unii Europejskiej.

Co do dalszych losów ul. Du Morzu istniały rozbieżności pomiędzy władzami samorządowymi Świnoujścia a spółką Gaz System. Ta druga skłaniała się ku temu, aby odcinek drogi został wyłączony z użytku, bądź ograniczono na nim ruch. Miasto natomiast uważa, że fort i latarnia są jednymi z najważniejszych punktów docelowych dla turystów i dojazd do nich musi być zapewniony.

Na razie jednak można tam dotrzeć prywatnym samochodem bądź autokarem, lecz autobusem miejskim nie jest to możliwe.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

JSW: Kolejny krok w sprawie sprzedaży spółek na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu

Zaledwie pół godziny trwało - zwołane na 31 marca - nadzwyczajne walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podczas krótkich obrad zgodzono się się na ustanowienie zabezpieczeń na majątkach dwóch kopalń. Chodzi o przedwstępną umowę sprzedaży należących do Grupy JSW spółek - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów i Jastrzębskie Zakłady Remontowe na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu.

Prezes SRK: Nie jesteśmy już wyłącznie likwidatorem kopalń, staliśmy się moderatorem zmian w regionie

Rozmowa z JAROSŁAWEM WIESZOŁKIEM, prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Na przygotowanie Wielkanocy statystyczny Polak wyda 527 zł

Na organizację nadchodzących świąt wielkanocnych co czwarty Polak przeznaczy więcej pieniędzy niż rok temu; największym wydatkiem będą mięsa i wędliny, jajka, nabiał, warzywa i owoce - wynika z badania BIG InfoMonitor. Jedna osoba wyda przeciętnie 527 zł.

Zarządca autostrady A4 Katowice-Kraków: Podwyżka opłat za przejazd nie odzwierciedla kosztów

Wprowadzana od 1 kwietnia podwyżka opłat za przejazd płatnym odcinkiem autostrady A4 Katowice-Kraków nie odzwierciedla w pełni realnego wzrostu kosztów - napisał w rozesłanym we wtorek oświadczeniu zarządca koncesyjnego odcinka A4, spółka Stalexport Autostrada Małopolska.