Shell zarobił na drogiej ropie
Royal Dutch Shell, największy koncern naftowy na Starym Kontynencie, zanotował w III kw. wzrost zysków o 22 proc. To konsekwencja rekordowych cen ropy. Na czysto koncern zarobił 8,45 mld USD. Pomijając jednorazowe zyski i straty zapasów, zysk wyniósł 8,04 mld USD. Tymczasem analitycy spodziewali się 7,22 mld USD. W lipcu na giełdzie w Nowym Jorku za baryłkę ropy płacono rekordowe