Polsko-niemiecki projekt zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Europy
Budowa trzeciego połączenia między systemami przesyłowymi Polski i Niemiec zwiększy bezpieczeństwo dostaw i stworzy dodatkowe możliwości handlowe na europejskim rynku elektroenergetycznym. W Ministerstwie Gospodarki PSE Operator oraz niemiecki operator 50Hertz Transmission podpisali tzw. umowę generalną dotyczące tego projektu - informuje portal nettg.pl resort gospodarki. -