Aktualności

Zaslepka

NFOŚiGW: Pół miliarda złotych na inteligentne sieci energetyczne

Do pół miliarda złotych Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy na wdrażanie inteligentnych sieci energetycznych na wybranych obszarach w Polsce – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez Fundusz. Program rozłożony na 8 lat zakłada osiągniecie oszczędności w tych rejonach na poziomie 5 proc. zużycia gazu i ciepła oraz 8

Marcinkiewicz bogdan europosel arc

Europoseł Bogdan Marcinkiewicz zachęca do dialogu i porozumienia

- Prywatyzacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej musi zostać przeprowadzona jak najszybciej. Niezwykle istotne jest, by zgodzili się na nią górnicy. Potrzebny jest dialog i chęć porozumienia - po dzisiejszej demonstracji w Katowicach, zorganizowanej przez górnicze centrale zawodowe, powiedział nettg.pl europoseł Bogdan Marcinkiewicz. Zdaniem Marcinkiewicza w tej

Zaslepka

Kolejarze nie będą demonstrować

Nie odbędzie się demonstracja kolejarzy przed Urzędem Marszałkowskim w Katowicach zaplanowana na 21 marca - dowiedział się portal nettg.pl od Grzegorza Podżornego, rzecznika prasowego zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Została ona odwołana ponieważ zarząd województwa śląskiego podpisał dzisiaj (18 marca) półroczna umowę na dofinansowanie

Zaslepka

Portal nettg.pl dotarł do treści związkowej petycji

W trakcie dzisiejszej manifestacji górniczych związków zawodowych w Katowicach liderzy central związkowych złożyli na ręce wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka petycję do rządu RP.  Portal nettg.pl dotarł do treści petycji. Oto treść petycji: 

Zaslepka

EMAG: Projekt ValueSec wystartował

Instytut EMAG rozpoczął realizację projektu ValueSec - pierwszego projektu europejskiego w ramach 7 Programu Ramowego – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez placówkę. Jego celem jest opracowanie narzędzia wspomagającego podejmowanie decyzji dotyczących zabezpieczeń. Przedsięwzięcie rozpoczęło się w lutym br. Realizuje je 9 instytucji z

Zaslepka

Seminarium: „Gaz łupkowy w Polsce - szanse i wyzwania”

O szansach i wyzwaniach związanych z poszukiwaniem gazu łupkowego w Polsce rozmawiano podczas seminarium, które odbyło się środę (16 marca br.) w Warszawie – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez resort środowiska. Spotkanie, zorganizowane przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, otworzył dr Henryk Jacek

Zaslepka

OUG Rybnik: Spotkanie z przedstawicielami związku zawodowego Kadra

Wczoraj (17 marca br.) w siedzibie Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku odbyło się spotkanie kierownictwa urzędu z przewodniczącymi Związku Zawodowego Kadra podziemnych zakładów górniczych Kompanii Węglowej SA oddziałów KWK: Chwałowice, Jankowice, Marcel oraz Rydułtowy-Anna Ruch I i Ruch II – dowiedział się portal nettg.pl z informacji

Wug fundacja bezpieczne gornictwo

Zgromadzenie fundatorów Fundacji „Bezpieczne Górnictwo”

W środę (16 marca) w Katowicach, w siedzibie Wyższego Urzędu Górniczego odbyło się Zgromadzenie Fundatorów Fundacji "Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego" – dowiedział się portal nettg.pl z informacji WUG. Spotkanie miało charakter podsumowujący działalność Fundacji za 2010 rok, a ponadto zostały określone jej działania statutowe w

Demonstracja solidarnosc GAL

Dzisiaj górnicza manifestacja w Katowicach

O 10 spod katowickiego Spodka wyruszy wielotysięczna manifestacja górników ze wszystkich spółek węglowych. Demonstranci przejdą przez centrum Katowic przed siedzibę Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tam, ok. 11, odbędzie się wiec i przekazanie petycji wojewodzie śląskiemu. Po zakończeniu wiecu manifestanci przejdą przed siedzibę Katowickiego Holdingu

Zaslepka

Górniczy związkowcy maszerują ulicami Katowic

Tuż po godzinie 9 pod katowickim Spodkiem zaczęli się gromadzić uczestnicy dzisiejszej związkowej manifestacji. O 10 barwny i głośny pochód ruszył Aleją Korfantego w stronę Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tam zaplanowany jest wiec, na którym górnicy zamanifestują swój sprzeciw wobec polityki rządu dotyczącej górnictwa. Przekażą także na

Zaslepka

Katowice: Górnicza manifestacja dotarła przed Urząd Wojewódzki

Skandując hasła „Stop prywatyzacji JSW” czy też „Dość zamykania kopalń, dość likwidacji miejsc pracy” przemaszerowali przed Śląski Urząd Wojewódzki manifestujący górnicy. O godz. 10.00 przy dźwiękach orkiestry górniczej tysiące górników wyruszyło spod katowickiego Spodka. Na czele pochodu jedzie platforma z

Lukaszczyk zygmunt bar

Wojewoda wyszedł do protestujących

Podczas kulminacyjnego punktu dzisiejszej manifestacji górniczej, związkowcy z 11 central działających w branży przekazali na ręce wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka petycję do rządu. Jak podkreślił lider górniczej Solidarności Dominik Kolorz wojewoda przyjął petycje ze zrozumieniem.Zygmunt Łukaszczyk, którego szefowie górniczych central uznali za

Robota GAL

Jeden za jednego

Będą przyjmować do pracy na miejsca zwalniane przez odchodzących na emerytury.Nawet 7 tys. osób może w tym roku znaleźć pracę w zlokalizowanych w naszym kraju kopalniach węgla kamiennego. Do pracy pod ziemią będą przyjmować polskie spółki węglowe oraz NWR Karbonia. Spółka należąca do koncernu New World Resources, wydobywającego węgiel w Czechach, zamierza

Zaslepka

Beskidy na dobry początek

W kopalni Piast w Bieruniu powstało koło PTTK, zrzeszające miłośników górskich wędrówek. Liczy ponad pięćdziesięciu członków, którzy wcześniej działali pod egidą klubów Magurka i Ornak.– Za nami tyle wspaniałych chwil spędzonych we własnym, górniczym środowisku, że koniec końców zadecydowaliśmy o powołaniu

Zaslepka

GIG wyróżniony za swoją działalność

7 marca 2011 roku, podczas XVIII Giełdy Polskich Wynalazków nagrodzonych na światowych wystawach, Główny Instytut Górnictwa otrzymał trzy wyróżnienia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za swoją działalność wynalazczą. Wyróżnienia dotyczyły takich wynalazków, jak przyrząd do mierzenia emisji dwutlenku węgla z hałd kopalnianych,

Kwbkonin kleczew kwbkonin pl

MSP odstępuje od negocjacji ws. prywatyzacji KWB Adamów, Konin i ZE PAK

W czwartek, 17. marca spółka Rafako otrzymała od Ministra Skarbu Państwa informację o odstąpieniu od negocjacji i zamknięciu bez rozstrzygnięcia procesu prywatyzacji kilku spółek - poinformował zarząd Rafako w przesłanym komunikacie.Chodzi o Kopalnię Węgla Brunatnego Adamów, Kopalnię Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie oraz Zespołu Elektrowni

Gornik2 GAL

Jest robota pod ziemią

W polskich kopalniach węgla kamiennego zatrudnienie nie będzie maleć.Na nieco ponad 110 tys. osób zatrudnionych w polskich kopalniach węgla kamiennego prawie 86 tys. pracuje pod ziemią. Według deklaracji górniczych przedsiębiorców, liczba górników nie będzie maleć, a wręcz przeciwnie – wzrośnie. Uzupełnianie luki pokoleniowej, powstającej

Karkosz ARC

W świat na rowerze!

Takie szaleństwa pozwalają mi się spełniać – mówi Ryszard Karkosz, jaworznianin, który na rowerze dotarł na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, a w zeszłym roku na Mundial w RPA. Teraz za cel postawił sobie zdobycie Korony Maratonów Polskich, a w 2012 roku planuje wyprawę do Londynu.Przez lata pracował w kopalni Komuna Paryska w Jaworznie, którą

Bigband myslowicewesola arc

Ozłoceni w nowojorskiej Carnegie Hall

Podkreślmy: muzycy Orkiestry Rozrywkowej kopalni Mysłowice-Wesoła rywalizowali 8 marca w nowojorskiej Carnegie Hall z sześcioma amerykańskimi zespołami. Można by więc powiedzieć, że okazali się najlepsi w artystycznej rywalizacji Ameryka – reszta świata.Happy Big Band to muzyczna śmietanka wykonawców górniczej orkiestry kopalni Mysłowice-Wesoła, występującej w

Lukaszczykz woj sl GAL

Zygmunt Łukaszczyk: Konieczna górnicza debata

Portal nettg.pl zapytał wojewodę śląskiego Zygmunta Łukaszczyka w jaki sposób rozwiązać można napiętą sytuację społeczną w górnictwie.- Udowadnialiśmy wiele razy, że dialog jest najlepszą formą rozwiązywania sporów. Na Śląsku mówią: lepsza chuda zgoda niż tłusta złość. Jest w tej petycji wiele treści, nad którymi trzeba się pochylić

Zaslepka

Katowicki MDK „Południe” przypomni nieznaną postać Augusta Kissa

Prawie zupełnie nieznaną sylwetkę śląskiego rzeźbiarza Augusta Kissa i jego dorobek zamierza przypomnieć w dniach od 27 marca do 24 maja Miejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach-Podlesiu - dowiadujemy się z nadesłanego do portalu nettg.pl zaproszenia na wystawę. Wernisaż związanych z Augustem Kissem akwarel Ireneusza Botora otworzy w niedzielne (27 marca) popołudnie

Zaslepka

KHW: Sześciu pretendentów do funkcji wiceprezesa zarządu ds. produkcji zaproszonych do rozmów

Siedmiu kandydatów do objęcia stanowiska wiceprezesa zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego ds. produkcji VII kadencji nadesłało zgłoszenia na ponowione postępowanie kwalifikacyjne. Po ocenie zgodności zgłoszeń z warunkami, określonymi we wszczynającym je ogłoszeniu, do rozmów kwalifikacyjnych zostanie zaproszonych sześciu pretendentów - poinformował nettg.pl