To już koniec Kazimierza-Juliusza
Ostatni węgiel z ostatniej kopalni w Zagłębiu Dąbrowskim zostanie wydobyty do końca września. Zapadła ostateczna decyzja o likwidacji kopalni Kazimierz-Juliusz a jako pierwsza dowiedziała się o niej w poniedziałek (1 września br.) na porannej masówce prawie tysiącosobowa załoga w Sosnowcu.Losy Kazimierza-Juliusza (którego tradycja wydobywcza w Ostrowach i Kazimierzu