Trzy pytania do ARTURA DYCZKO, przedstawiciela organizatorów Szkoły Eksploatacji Podziemnej.
W poniedziałek w Krakowie rusza XXV Szkoła Eksploatacji Podziemnej. Wiemy, że w tym roku, oprócz licznych paneli dyskusyjnych czy konferencji uczestnicy SEP mogą wziąć też udział w bardzo ciekawym, darmowym szkoleniu.
Tak, mowa o szkoleniu pt. "Finansowanie projektów inwestycyjnych oraz badawczo-rozwojowych finansowanych ze środków krajowych i unijnych w ramach perspektywy 2014-2020". Szkolenie ma charakter unikalny gdyż prowadzone będzie jedynie dla grupy 15, no może 20 osób, jak uda się dostawić krzesełek, które zgłoszą się oficjalnie przez sekretariat Szkoły.
Proszę powiedzieć coś więcej o tym wydarzeniu.
Szkolenie, a dokładniej warsztaty będą prowadzone w formie prezentacji, analizy studium przypadku połączonej z dyskusją. W trakcie warsztatów będą udzielane odpowiedzi na pytania uczestników oraz omawiane konkretne przypadki projektów i pomysłów uczestników. Całość podzielona jest na trzy główne części: pierwsza dotyczy możliwości pozyskiwania środków krajowych i europejskich, druga skupi się na zasadach i dobrych praktykach w konstruowaniu projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych. Na końcu podsumujemy warsztaty, a ich uczestnicy będą mogli podzielić się wnioskami. Mówiąc w skrócie celem, a właściwie celami całego szkolenia są: nabycie wiedzy o możliwościach uzyskania dotacji krajowych i unijnych dla przedsięwzięć inwestycyjnych i badawczych w zakresie geologii i górnictwa, uzyskanie informacji o aktualnych programach operacyjnych, w których mogą aplikować podmioty z branży górniczej, nabycie podstawowych umiejętności w zakresie przygotowania wniosków projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych mogących uzyskać dotacje krajowe i unijne, weryfikacja własnych pomysłów z wieloletnim praktykiem mającym doświadczenie w przygotowywaniu wniosków, realizacji projektów, oceny projektów, w tym badawczo-rozwojowych oraz przekazanie praktycznych wskazówek, jak napisać poprawny wniosek projektowy, oraz uniknąć najczęściej popełnianych błędów.
Wygląda na to, że szkolenie może przyciągnąć wielu chętnych, a kto będzie dzielił się z nimi swoją wiedzą?
Warsztaty poprowadzi dr inż. Monika Łobaziewicz. Jest absolwentką Politechniki Lubelskiej - Wydziału Zarządzania i Podstaw Techniki, inżynierem, doktorem nauk ekonomicznych. Od kilku lat jest związana z branżą IT jako ekspert w obszarze zintegrowanych systemów zarządzania przedsiębiorstwem. Posiada szeroką wiedzę z zakresu zarządzania procesami biznesowymi, ugruntowaną ponad 10-letnim doświadczeniem. Warto podkreślić, że jej wiedza i doświadczenie zaowocowały tym, że została powołana na kierownika naukowego projektu, realizowanego przez firmę DataConsult z Krakowa. Ponadto jest ekspertem PARP, a także członkiem oraz ekspertem ds. ekonomicznych ZPPL "Lewiatan".
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Górnik miedziowy to chyba jakiś fan naukowców, drugi artykuł o tej konferencji i druga porcja wazeliny w ich stronę ;-)
a ja się ciesze, że jest jeszcze ktoś kto o nas myśli i stara nam się pomóc, czy prezesi maja takich ludzi czy nie to nie wiem, ale uważam że warto tej paniusi posłuchać, aż dziw bierze że jest jeszcze ktoś kto na górnictwo pieniądze sam chce dać. Oby tylko od nas kto kompetentny chciał przyjechać i z tej wiedzy skorzystać. Kolejna cenna inicjatywa Szkoły BRAWO tak trzymać, widać że w Krakowie się nie poddają
i tutaj właśnie widać patologię w górnictwie, prezesi i dyrektorzy powinni mieć do tego takich ludzi po szkoleniach jak pozyskuje się takie środki unijne a widać że na SEP'ie to dla większości nowość.