Niezwykłe akcje podczas Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim

fot: Maciej Dorosiński

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim odbędzie się 11 listopada o godzinie 11:00

fot: Maciej Dorosiński

11 listopada o godzinie 11:00 rozpocznie się Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim, podczas którego będzie można wziąć udział w akcji odśpiewania hymnu „Niepodległa do hymnu!”, oddać krew w ramach akcji „Krew dla Niepodległej”, a także wesprzeć chorego Maksa, który cierpi na chorobę genetyczną Niemanna i Picka typu C. 

Stadion Śląski dołączył do akcji „Niepodległa do hymnu!", której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do odśpiewania hymnu narodowego Polski 11 listopada w samo południe. Wydarzenie będzie częścią obchodów Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim. 

Akcja „Niepodległa do hymnu!" ma umożliwić każdemu Polakowi wspólne i uroczyste odśpiewanie hymnu w tym wyjątkowym dla naszego państwa dniu. Do zeszłorocznej edycji akcji odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" przyłączyło się ponad 1000 podmiotów z 6 kontynentów, a w tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania. 

11 listopada przed bramami Stadionu będzie również możliwość oddania krwi w ramach akcji „Krew dla Niepodległej”, która organizowana jest przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Krwiobus dostępny będzie w godzinach 11:00-15:00. Dla osób, które zdecydują się oddać krew przewidziano pamiątkowe koszulki.

Dodatkowo wydarzenie organizowane z okazji Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim będzie również okazją do zobaczenia wystawy militariów „Arsenał Maksa" przygotowanej przez trzynastoletniego Maksa cierpiącego na chorobę genetyczną Niemanna i Picka typu C. Całość połączona będzie także ze zbiórką pieniędzy na rehabilitację i lekarstwa dla chłopca, których miesięczny koszt to około 25 tysięcy złotych. Aby wesprzeć chłopa w jego zmaganiach pracownicy Stadionu Śląskiego wykonali także specjalne zdjęcie, które można znaleźć na stronie stadionslaski.pl oraz na portalach społecznościowych Stadionu. 

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim odbędzie się 11 listopada o godzinie 11:00. Wśród przygotowanych przez organizatorów akcji można wymienić również wielką wystawę militariów, strefę wirtualnej rzeczywistości, strzelnicę laserową oraz atrakcje dla najmłodszych. Całość odbędzie się na promenadzie stadionu przy placu Europejskim. Wejście będzie możliwe bramami nr 3, 4 i 5 od godziny 11:00. Impreza potrwa do godziny 17:00. Wstęp wolny. Więcej informacji oraz program wydarzenia można znaleźć na stronie Stadionu. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Niezwykłe widowisko w Katowicach. Tak Szyb Wilson zainaugurował Industriadę 2026! [ZDJĘCIA]

Wyjątkowe spektakle, nowoczesne multimedia, teatr uliczny i artystyczna podróż między tradycją a technologią – to wszystko można było zobaczyć w piątek, 12 czerwca w Galerii Szyb Wilson w Katowicach w ramach Rozruchu Maszyn INDUSTRIADY 2026, organizowanego w tym roku przez Instytut im. Wojciecha Korfantego

Coraz mniej rent wypadkowych. I to o niemal jedną trzecią w ciągu dekady!

Liczba osób pobierających renty wypadkowe systematycznie maleje. W ciągu ostatnich dziesięciu lat ubyło ponad 57 tys. świadczeniobiorców. Dane ZUS pokazują, że trend jest trwały i obejmuje wszystkie główne grupy rent wypadkowych.

Czescy samorządowcy chcą metropolii z Katowicami – pokazali projekt memorandum

Za miedzą ruszy duża inwestycja BMW, do pracy zabraknie ludzi. Czescy samorządowcy nalegają na szybkie powołanie metropolii, która połączyłaby Katowice z Ostrawą. Ogłosili to podczas dorocznego, XXXII Spotkania Biznesu Czech, Polski i Słowacji, w ostrawskim magistracie 11 czerwca. Konferencji patronowały medialnie redakcje Trybuny Górniczej i portalu netTG.pl.

Będą zmiany na węźle A4 w Chorzowie. Czy to koniec korków?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na modernizację układu komunikacyjnego węzła autostrady A4 z ulicami Batorego i Oświęcimską w Chorzowie. Jest szansa, że korki będą przynajmniej nieco mniejsze.