Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Polska – kraj węgla
17 października 2019
W Katowicach o roli małych i średnich przedsiębiorstw
16 października 2019
Place zabaw od PGG dla dzieci w gminach górniczych
14 października 2019
Śląsk będzie coraz lepszym miejscem do życia
10 października 2019
Oddali hołd ofiarom katastrofy
10 października 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
19 lipca 2019 Portal gospodarka i ludzie autor: MD/AMC DOSTĘPNA GALERIA: (6)
Górnicy nie są zadowoleni z porozumienia
Pod kopalnię Janina na masówkę przyszło kilkaset osób
fot: Maciej Dorosiński

Pod kopalnią Janina w Libiążu w piątek, 19 lipca, zebrali się górnicy. Przyszło kilkaset osób na masówkę i spotkanie z liderami związkowymi. Pierwsza zmiana górników zjechała na dół. Górnicy czują się oszukani, podpisaniem przez część związkowców porozumieniem z zarządem Tauron Wydobywcie. 

Sytuacja w tej spółce od kilku tygodni jest napięta. Pracownicy domagają się m.in. podwyżek. Informacje o podpisaniu porozumienia strona społeczna (przedstawiciele reprezentatywnych organizacji związkowych) przekazała m.in. za pośrednictwem internetu. 

Pracownicy dowiedzieli się o jednorazowej kwocie w wysokości 1000 zł, co ich nie satysfakcjonuje. Wczoraj rezygnację z funkcji prezesa złożył Sławomir Obidziński.

Porozumienie o podwyżce o 1000 zł podpisano w czwartek po południu, 18 lipca. Jednocześnie zarząd spółki i związki zawodowe zobowiązały się do wznowienia rozmów w sierpniu o wzroście wynagrodzeń zasadniczych pracowników. Górnicy są poirytowani faktem, że o porozumieniu finansowym dowiedzieli się z internetu, a w piątek miały się odbyć rozmowy.

W spółce Tauron Wydobycie, którą do czwartku, 18 lipca, kierował Obidziński, działają trzy zakłady górnicze: Sobieski w Jaworznie, Janina w Libiążu oraz Brzeszcze w Brzeszczach. W ub. roku kopalnie spółki wydobyły ponad 5 mln t węgla (blisko 2,4 mln t w Sobieskim, ponad 1,4 mln t w Janinie i ponad 1,2 mln t w Brzeszczach), przynosząc straty.

W galerii: górnicy kopalń spółki Tauron Wydobycie przed masówką w ZG Janina. Zdjęcia: Maciej Dorosiński
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (11)
  • Dozór 20 lipca 2019 23:28:19
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.

  • Dozór 20 lipca 2019 23:09:57
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Dozór 20 lipca 2019 22:55:48
    Profile Avatar

    'Pracownicy dowiedzieli się o jednorazowej kwocie w wysokości 1000 zł, co ich nie satysfakcjonuje. Wczoraj rezygnację z funkcji prezesa złożył Sławomir Obidziński. Porozumienie o podwyżce o 1000 zł podpisano w czwartek po południu, 18 lipca. ' Co to za masło maślane i temat sprzedany jakoby to dostali po 1000zl podwyżki, pan/pani redaktor opamiętajcie się. Jakie porozumienie i jakie kwoty, za co.

  • Kuba 20 lipca 2019 22:48:04
    Profile Avatar

    Pracowałem na dole A teraz jestem na emeryturze , nie rozumiem PO CO jest tyle związków na kopalniach ???? Czy jeden nie wystarczy ???? Pracujecie też nas tych wszystkich związkowców którzy siedzą na powierzchni , tylko po co ???

  • Gornik 20 lipca 2019 11:43:58
    Profile Avatar

    Do majami Robia na kopalni, poprzednio pracowałem w prywatnym zakładzie. Ludzie praca na kopalni to jest bajka. Jeszcze się nie zacznie roboty a już się pytają sztygara czy idziemy na 6. Nie zamienilbym tej pracy na nic innego. Nie znam górnika który by pracował od gwizdka do gwizdka. Pozdrawim

  • Majami 20 lipca 2019 08:56:09
    Profile Avatar

    Ludzie zastanówcie się co wy piszecie. Skąd macie taka wiedzę. Nic tylko kopalnie straty maja i ludzie podatkami do nich dokładają. Weź jeden z drugim udowodnij to że w swoich podatkach dopłacasz do Tych kopalni !!!! Mówisz że kopalnie Tauron straty przynoszą? A skąd masz taka wiedzę? Widziałeś statystki oficjalne w firmie i czy idziesz w kierunku tym co Ci mediach podadzą? Porażka!! Ludzie obudzicie się!!! Ciekawe że jak górnictwo w Polsce upadnie przez taka właśnie propagandę to skad elektrownie wezmą węgiel? Od Ruskich, a Ruski co ? P...... taka cenę za tonę że się z..... bo już ich węgiel nie będzie musiał konkurować z naszym !!!! Czy wy tego naprawdę nie rozumiecie? Poza tym kopalnie Taurona mogą naprawdę dobrze prosperowac ale na takim sprzęcie który jest na dole nie ma szans tego zrobić!!!! Brak inwestycji w sprzęt!!! To jest największą bolączka tych zakładów!! I oczywiście kompetentnosc dozoru, zero odpowiedzialności... Ludzie naprawdę chcą pracować. Górnicy z TW to nie są DARMOZJADY, wykonują kawał dobrej roboty, robią coś z niczego, wytrzymując przy tym wiele upokorzeń i rozczarowań finansowych. Szczęść Boże Panowie.

  • Bruno 20 lipca 2019 08:40:31
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Kaka 19 lipca 2019 21:01:04
    Profile Avatar

    Niech dołoży państwo do innych firm które straty przynoszą. Zobaczymy co się będzie działo

  • marek polak 19 lipca 2019 18:31:18
    Profile Avatar

    To chyba oczywiste, że skoro są straty to nie ma podwyżek?

  • Tomek 19 lipca 2019 13:31:32
    Profile Avatar

    Związkowcy powinni być opłacanie że składek i poza bramą Tak jak jest wszędzie na zachodzie

  • obidzi 19 lipca 2019 11:31:30
    Profile Avatar

    5000000 ton węgla x ok.300zł 150000000 zł rok.

  • VAJRB
    user