Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Dar dla tych, którzy walczyli o powrót do Polski
18 lutego 2020
Strugiem po rekordowe wyniki
12 lutego 2020
Górnicze podsumowanie roku przy muzyce Straussa
10 lutego 2020
Jerzy Markowski nowym prezesem SITG
7 lutego 2020
Pierwszy w Polsce wóz do prac pod napięciem
4 lutego 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
24 września 2015 Polska Agencja Prasowa
Górnictwo: MSP ma nadzieję, że JSW podpisze umowę standstill
- Mamy nadzieję, że w tych godzinach nastąpi podpisanie przez JSW umowy standstill z obligatariuszami, która umożliwi realizację dalszych działań restrukturyzacyjnych - powiedział minister Kowalczyk, odpowiadając na pytanie w sprawie sytuacji JSW zadane przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości
fot: Maciej Dorosiński

Resort skarbu państwa ma nadzieję, że "w tych godzinach" Jastrzębska Spółka Węglowa podpisze umowę standstill z obligatariuszami - przekazał w czwartek (24 września) w Sejmie wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk. Dałoby to firmie dodatkowy czas na realizację zobowiązań.

- Mamy nadzieję, że w tych godzinach nastąpi podpisanie przez JSW umowy standstill z obligatariuszami, która umożliwi realizację dalszych działań restrukturyzacyjnych - powiedział Kowalczyk, odpowiadając na pytanie w sprawie sytuacji JSW zadane przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Znajdująca się w trudnej sytuacji JSW nie wykupiła we wskazanym terminie 22 września 2015 r. obligacji posiadanych przez ING Bank Śląski, tłumacząc to trwającymi rozmowami z obligatariuszami.

Spółka informowała w środę, że trwają intensywne rozmowy z PKO BP, BGK, ING oraz PZU FIZ Aktywów Niepublicznych BIS 1 jako obligatariuszami posiadającymi obligacje wyemitowane przez JSW. Jako przedmiot rozmów JSW wskazała restrukturyzację zadłużenia, w tym zawarcie umowy typu standstill, która ma m.in. regulować kwestię warunków i terminów wykonania przysługującego każdemu z obligatariuszy prawa do żądania wcześniejszego wykupu posiadanych przez niego obligacji.

Kowalczyk przypomniał w czwartek w Sejmie, że trudna światowa sytuacja sektora węgla w 2014 r. - zmniejszony popyt i obniżka cen - szczególnie dotknęła polskie przedsiębiorstwa tej branży, wśród nich JSW.

Strona 1 z 2
1
2
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (13) pokaż wszystkie
  • lion100 25 września 2015 11:38:30
    Profile Avatar

    lenie smierdz...... tylko o nie odrabianiu wojska i l4 i do firmy jako emeryt zabierajac mlodym robote

  • stefcio 25 września 2015 09:25:57
    Profile Avatar

    Może czas na likwidację lub zawieszenie na trzy lata ustawy o odrabianiu wojska...

  • sas 24 września 2015 14:04:37
    Profile Avatar

    część to nieroby i sami ich wyliczyliście (kajfusy, ciecie itp). Zawsze się tacy zdarzają ale większość ludzi z którymi pracuję są pracowici i nie opowiadaj bajek. To jak ktoś spędza czas poza pracą mnie nie obchodzi Mogą i spać cały dzień byle w robocie się wykazywali.

  • sas 24 września 2015 14:01:26
    Profile Avatar

    do czego ci państwo dokłada? Zabrali 5 miliardów podczas prywatyzacji, niecały miliard kazali przepłacić w momencie kupna K-S żeby ratować kompanie (i zaciągnąć kredyty) przez co teraz JSW ma problemy. Gdybyśmy nie musieli tej kasy wydać teraz mielibyśmy zapasy na ciężkie czasy. A to w kwestii państwa było powołanie zarządu który zna się na branży a nie kupuje hotele i tworzy inne dziwne podmioty w spółce która ma się zajmować wydobyciem.

  • liz 24 września 2015 14:00:36
    Profile Avatar

    sas w większości to nieroby co podblokami siedzieli wiem to bo mieszkam na takim osiedlu ja do szkoły oni na piwo a teraz sie w głowach poprzewracało świeci górnicy w kościułku .To sa pracownicy z wyboru bo ich ikt nie chciał a teraz zasmakowali kasy to im grunt pod nogami sie pali będa sie trzymac wszystkiego taka prawda

  • liz 24 września 2015 13:55:48
    Profile Avatar

    SAs ciesze sie że rozumiesz potrzebę zmian ale to państwo teraz dokłada czyli społeczenstwo więc ty też sie naucz czytać ze zrozumieniem

  • sas 24 września 2015 13:52:28
    Profile Avatar

    liz naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie piszę nic o nalenościach od społeczeństwa. A do tego co wymieniłeś to.... masz jak najbardziej rację. Za to powinni się zabrać w pierwszej kolejności, zapomniałeś jeszcze wymienić przerośniętą biurokrację i związki zawodowe oraz ratownictwo górnicze. A do latos; tak to może być styl życia, tak jak każda inna praca. Ale za dużo tu jest kombinatorów którzy chą się nachapać

  • latos 24 września 2015 13:46:15
    Profile Avatar

    sas może jeszcze powiesz że górnictwo to nie tylko praca to styl życia to mnie zawsze ta głupota !!!!

  • liz 24 września 2015 13:43:56
    Profile Avatar

    sas nie bredz o trudach lepiej zajmij sie własnym podwórkiem kalfaktorami cieciami nadsztygara,pisarzami, karlikowcami, zajezdniami, komorami ppoz i mw, warsztatowcami , ludźmi od odbijania dyskietek,citaczami na 6 ,a potem bredz o trudzie i należnosciach jakie ma wobec was społeczenstwo !!!!!!

  • sas 24 września 2015 13:36:00
    Profile Avatar

    Ale POlaczki tego nie zrozumieją! Tak samo jak znaczenia górnictwa dla gospodarki i trudu tej pracy(co wiąże śię z tzw. przywilejami). Łatwiej tym cebulakom pojonym propagandom krzyczeć: zabrać, zlikwidować, zrównać z ziemią! A jak oni nie będą mieli to nam będzie łatwiej cierpieć!

  • muniek s 24 września 2015 13:27:42
    Profile Avatar

    ale to PO-PSL kazało nam brać te kredyty na ratowanie Kompani Węglowej a teraz cicho siedzą i jako skarb państwa nie reagują pod Sąd z nimi...............

  • sas 24 września 2015 12:23:54
    Profile Avatar

    tak to obchodzi jak twój komentarz nas:)

  • sasin 24 września 2015 12:02:15
    Profile Avatar

    Hahahaha jakie wytłumaczenie co ing to obchodzi !!!!!!!

  • TZBQV
    user