Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Prezes WUG prezesem SITG
16 listopada 2019
Pracownik ruchu Zofiówka triumfuje w konkursie bhp
15 listopada 2019
Pracownik ruchu Halemba wygrywa konkurs Pracuję bezpiecznie
14 listopada 2019
Niezwykle wydajny kombajn już pracuje w Budryku
12 listopada 2019
W Katowicach uczczono Dzień Niepodległości
11 listopada 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
11 grudnia 2014 Portal gospodarka i ludzie autor: MD
Górnictwo: nie dostali wypłat, zaczęli strajk pod ziemią
Jak zapewnia szefostwo KPRGiBSz pracownicy otrzymali już wypłaty na konta
fot: Jarosław Galusek/ARC

W kopalni Chwałowice w Rybniku w czwartek (11 grudnia) rozpoczął się podziemny strajk - poinformowała portal górniczy nettg.pl śląsko-dąbrowska Solidarność. W proteście uczestniczyło ok. 60 górników z Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów z Mysłowic. Powodem protestu miało być nieotrzymanie wypłat. Sytuację wyjaśnił w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl prezes KPRGiBSz Andrzej Michalik, który zapewnił, że załogi już wracają do pracy.

- Te informacje o strajku są mocno przesadzone. Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja w górnictwie i przekłada się ona też na płatności ze strony naszych kontrahentów. Informowaliśmy załogę o tym, że wypłaty będą dzień później. Widocznie do nie wszystkich dotarła ta informacja. O godz. 9.30 przelewy zostały zrealizowane - powiedział Michalik. 

Jak informowała śląsko-dąbrowska "S" spontaniczny protest rozpoczął się na pierwszej zmianie.

Kopalnia Chwałowice należy do Kompanii Węglowej, dlatego z prośbą o komentarz zwróciliśmy się do Tomasza Zięby, rzecznika prasowego spółki. Niestety telefon milczał.

W górnictwie naturalną rzeczą jest zatrudnianie do pracy firm zewnętrznych. Niejednokrotnie ich pracownicy borykają się z poważnymi problemami. Swoją sytuacje w mailu skierowanym do naszej redakcji przedstawił pracownik Przedsiębiorstwa Robót Górniczych z Mysłowic. Poniżej przedstawiamy jego treść.

"Witam. Jestem pracownikiem firmy prg mysłowice. Jest to firma z wielkimi tradycjami ale niestety z wielkimi kłopotami finansowymi. Prezesem firmy jest Józef W. były dyrektor KWK Mysłowice, a właścicielem jest Ireneusz K. Od stycznia br. nie otrzymujemy bonów żywnościowych, nie dostajemy ubrań roboczych, a teraz nawet nie mamy wynagrodzenia. Panowie właściciele  ściągają nam z wynagrodzeń np. zajęcia komornicze, ubezpieczenia i żadnych pieniędzy nie wysyłają do ww instytucji. Jesteśmy poniewierani, nieszanowani a na pytanie, gdzie nasze pieniądze, jest jedna odpowiedz - proszę wyjść z biura lub - możesz się zwolnić. Firma ma dochodu około 3 mln do 4 mln obrotu miesięcznie. Na tych panów nie ma mocnych, nie boją się PIPu ani sadów. Proszę o pomoc

gornik prg"

Komentarz w tej sprawie staraliśmy się uzyskać u PRG. Próbowaliśmy dodzwonić się na telefony firmowe, ale niestety nie mieliśmy okazji z nikim porozmawiać. 

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (17)
  • Aneta 6 lipca 2015 14:10:19
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.

  • wesolo 11 stycznia 2015 00:26:35
    Profile Avatar

    strajk dolowy i do mediów naglosnic wyrzygaja te kartki i pieniadze jak i pieniadze za swieta za czerwiec i lipiec nikt nie jest darmojebem

  • vtu 17 grudnia 2014 07:34:08
    Profile Avatar

    prg mysŁowice - jezeli do piatku nie bedzie drugiej polowy wyplaty idziemy do sĄdu. mecenas papiery juz ma.

  • laik górniczy 16 grudnia 2014 14:15:06
    Profile Avatar

    Powyższy mail który redakcja dostała od pracownika nie dotyczy Konsorcjum PRGiBSZ SA gdzie pracownicy strajkowali 11 grudnia a całkiem innej firmy! Konsorcjum PRGiBSz SA to nie PRG Mysłowice!!!!!! Redakcjo podawaj sprawdzone i rzetelne informacje.

  • mati 15 grudnia 2014 19:44:19
    Profile Avatar

    pracowałem w tej firmie masakra jakas jest tam!!! robiliśmy my z kolegami i chłopaki od roku ponad kartek nie maja i już tam nie robia i nie wypłacili im podajcie ich do sadu ludzie!!!!!!

  • tomek 14 grudnia 2014 14:36:05
    Profile Avatar

    To co się dzieje w tej firmie to woła o pomstę .... zarobki minimalne, w ratach. Pierwsza 10-tego druga nigdy nie wiadomo. Ubrań roboczych, gumowców czy narzędzi każą samemu " naruchać". Kartek nie ma równy ROK a ostatnie które były w zeszłym roku i tak nie szło nigdzie zrealizować bo sklepom nie popłacili. Jak się jedzie do prezesa z pytaniem co z kasą to straszy policją. 90% zatrudnionych to emeryci ktorzy sie o kasę nie odezwią bo mają swoje emerytury i mają z czego żyć a młodzi ???

  • rob 14 grudnia 2014 14:25:10
    Profile Avatar

    Bardzo prosimy zeby ktos sie tym zajął. Niech to media nagłośnią bo Pipu oni die nie boja.

  • Górnik z Wesołej 13 grudnia 2014 17:55:40
    Profile Avatar

    Jeszcze chciałbym ostrzec ludzi zeby nie przyjmowali sie do ww firm ponieważ bedą żałowac swojej decyzji. Poniewierani za 1800zł. A największy nacisk metry metry a pieniędzy nie ma. Banda złodziei.

  • Górnik z Wesołej 13 grudnia 2014 17:53:07
    Profile Avatar

    Firma PRG MYSŁOWICE oraz PRKiS MYSŁOWICE to jedna firma prowadzona przez złodzieja Józefa W. który ma w d...e pracowników oraz ich przywileje. Kartki...haha jakie kartki, nie ma ich od stycznia, zresztą jak wszystkiego innego począwszy od ubrań, gumowców,rekawic itp. Wypłaty płacone w dwóch ratach, jedna 10 druga nie wiadomo.Już nie wspomne o kwotach jakie to są bo wstyd sie przyznać. Wypowiedzenie z łaską podpisywane bo przecież pan "Prezes" uważa że nigdzie nie bedzie nam lepiej.

  • G2 11 grudnia 2014 23:40:54
    Profile Avatar

    po pierwsze niech się pozbędą emerytów z tych cholernych firm, wtedy skończy się wyzysk tych młodych chłopaków co pod firmami robią. Jak się z nimi czasami na łaźni pogada to naprawdę większość tam pracuje tylko po to żeby złapać trochę stażu i marzy o przyjęciu pod kopalnie bo to co im płacą to by zarobili w każdym innym zawodzie.

  • Franek 11 grudnia 2014 19:44:28
    Profile Avatar

    Tak to cała prawda o Prg. jedyną informacją na temat zaległości wynagrodzeń, nie wspominać o bonach bo to już chyba nie wypada, ludzie się przyzwyczaili, jest jej brak. Chyba Panowie na górze chcą wywiązać się z kontraktu zgarnąć co się da a roboli wystawić do wiatru. Niech ktoś w końcu zrobi z tym porządek!!!

  • bieda z nedzą 11 grudnia 2014 17:24:00
    Profile Avatar

    W tym roku w PRG nie dostalismy jeszcze kartek !!! Nie płacą za święta nie wypłacają premii od wrzesnia wypłaty dostajemy w dwóch ratach. Jesli chodzi o ubrania robocze to rowniez trzeba o to zadbac we własnym zakresie

  • Richad 11 grudnia 2014 14:01:18
    Profile Avatar

    Za takie przekręty nie ma się kto wziąć. Normalnie Białoruś albo Ukraina.

  • GoodIdea 11 grudnia 2014 13:57:45
    Profile Avatar

    Co tu dużo gadać... Nasza sytuacja jest absurdalna. Bony dają kiedy chcą, premie zawsze z poślizgiem, teraz nawet wypłaty dać nie chcieli w terminie. A nagroda roczna? W lutym ponoć... Tych 400 zł nawet dać nie chcę. A nasze Związki? Pożal się Boże... Jedynie wycieczkami zajmować się potrafią!!! ZZG zmienił się w biuro turystyczne... Niema kto upomnieć się o nasze WYPRACOWANE pieniądze. Przecież my nie chcemy czegoś za nic. To nie wypłata za następny miesiąc, tylko poprzedni. Premie i bony też.

  • Pracownik PRG BIYDA 11 grudnia 2014 11:23:14
    Profile Avatar

    a druga rzecz gdzie jest nagroda roczna ta firma Upadnie