ZZG przyłącza się do bojkotu zespołu trójstronnego

Czerkawski GAL

fot: Jarosław Galusek

- Jeśli rząd nie zmieni swojej polityki w stosunku do strony społecznej w górnictwie, to niedługo zagrożą nam strajki - przewiduje Wacław Czerkawski

fot: Jarosław Galusek

Związek Zawodowy Górników w Polsce postanowił w czwartek pójść w ślady górniczej \"Solidarności\" oraz \"Sierpnia 80\" wycofując się z uczestnictwa w pracach Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

- Nie zostały spełnione żadne obietnice, złamano bez konsultacji zapisy \"Strategii Górnictwa\", ignorowane są wszelkie nasze postulaty, brakuje dialogu - powiedział nettg.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. - Postulatom, jakie wysuwamy podczas obrad, zwykle ze strony rządu i pracodawców towarzyszy potakiwanie głowami, ale kompletnie nic z tego potakiwania nie wynika - dodał Czerkawski.

Zdaniem wiceszefa ZZG sytuacja w branży jest krytyczna. Czerkawski przewiduje, że jeśli rząd i pracodawcy nie zmienią swojej polityki w stosunku do strony społecznej w górnictwie, to niedługo zagrożą nam strajki oraz protesty załóg kopalń.

Czytaj więcej:
\"Sierpień 80\" zawiesił uczestnictwo w górniczym zespole trójstronnym

Górnicza \"Solidarność\" w proteście bojkotuje Zespół Trójstronny

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Posłuchać muzyki 320 metrów pod ziemią? Będzie można już jesienią

Kolejna edycja koncertu „Muzyka na Poziomie” odbędzie się jesienią w kopalni Guido w Zabrzu.

Jacek Korski: Wysyłamy ludzi na odprawy i górnicze urlopy, a potem płaczemy, że pracowników brakuje

Raptem tydzień byłem na urlopie, a tu sezon ogórkowy niemal się zaczął. Nie w polityce, bo tam się trochę dzieje. Najbardziej bawi mnie zmiana poglądów i ocen na temat ludzi, którzy jeszcze wczoraj byli politycznymi sojusznikami. Nie emocjonuje mnie to, bo złudzenia na temat polityków w naszym kraju straciłem już dawno.

Największy przywóz gazu do Polski z Danii i USA

Import gazu ziemnego do Polski wzrósł o 23 proc. rdr w 2025 r. a najwięcej tego paliwa sprowadzono z Danii i Stanów Zjednoczonych - poinformowało Ministerstwo Energii. Dostawy LNG stanowiły ponad 40 proc. importu.

Książka na weekend: „Czterech zuchwałych”. O amerykańskich żołnierzach walczących w Europie

Brytyjski pisarz Alex Kershaw specjalizuje się w pisaniu, opartych na faktach, książek historycznych dotyczących drugiej wojny światowej. Na księgarskim rynku jest już jego najnowsza pozycja „Czterech zuchwałych”. To świetna opowieść o losach amerykańskich żołnierzy, którzy w czasie drugiej wojny światowej walczyli w północnej Afryce, Włoszech, Francji i w Niemczech.