Zysk netto MOL w II kw. wzrósł czterokrotnie

Zysk netto węgierskiego koncernu paliwowego MOL w drugim kwartale 2008 roku wzrósł czterokrotnie, do 114,7 mld HUF, czyli 718 mln USD, dzięki silnemu forintowi, który zmniejszył koszty obsługi zadłużenia MOL-a – poinformował onet.pl za doniesieniami PAP.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg oczekiwali, że zysk netto MOL-a w drugim kwartale wyniesie 109,1 mld forintów.

W drugim kwartale węgierska waluta była drugą na świecie pod względem skali umocnienia się wobec euro.

Przychody ze sprzedaży wzrosły o 52 proc., do 921 mld HUF, zysk operacyjny pogorszył się o 3 proc., do 89,1 mld HUF.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kryminał na wakacje: „Nie ma głupich”, czyli Harlan Coben nadal w formie

Trudno zliczyć kryminały i thrillery, które amerykański pisarz Harlan Coben ma już na swoim koncie. Na polski wydawniczy rynek trafiła właśnie kolejna pozycja. Kryminał „Nie ma mocnych” posiada to wszystko, czym charakteryzują się książki Cobena: błyskotliwą intrygę, zwroty akcji, tajemnice i dobrze scharakteryzowanych bohaterów.

Cyfrowy i Bezpieczny Śląsk: PIG-PIB wkracza do akcji, by ratować miasta przed skutkami transformacji

Państwowa Służba Geologiczna może pomagać miastom w prowadzeniu złożonych projektów rewitalizacyjnych i środowiskowych

Westinghouse i Bechtel przyspieszają rozmowy. Kluczowa umowa dla atomu coraz bliżej

Konsorcjum firm Westinghouse i Bechtel planuje w najbliższych miesiącach uzgodnić najważniejsze elementy umowy wykonawczej EPC na budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej - poinformował PAP prezes Westinghouse Polska Mirosław Kowalik.

Mity o węglu koksowym i rządowy plan na ciemną noc. Czy górnictwo czeka twarde lądowanie?

Byłem kilka dni temu w Słowackim Muzeum Górnictwa (Slovenske Banske Muzeum) w Handlovej na Słowacji. W okolicach Prievidzy jeszcze kilka lat temu w podziemnych kopalniach wydobywano twardy węgiel brunatny i lignit. Samo muzeum jest nieduże, ale zawiera sporo ciekawostek, a przede wszystkim zachowane bardzo stare maszyny górnicze, których nie znajdziemy u nas w Polsce.