Zmiany w kierownictwie Okręgowych Urzędów Górniczych w Gliwicach, Katowicach i Rybniku

Prezes Wyższego Urzędu Górniczego Piotr Litwa odwołał ze stanowiska dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach Grzegorza Juzka, jednocześnie powołując go na stanowisko zastępcy dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku.

Jak poinformowała nettg.pl Edyta Tomaszewska, rzecznik WUG w Katowicach, od 1 lipca zmiany personalne nastapiły też w strukturach innych Okręgowych Urzędów Górniczych.  Prezes WUG powołał na stanowisko dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach  Jerzego Kolasę – dotychczasowego dyrektora OUG w Gliwicach oraz na stanowisko dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach Piotra Wojtachę, dotychczasowego zastępcę dyrektora w tym Urzędzie.

Na stanowisko zastępcy dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach powołany Piotr Karkula, dotychczasowy zastępca dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Międzynarodowy rynek węgla: Są wystarczające zapasy, wzrasta też udział OZE w niemieckim miksie

Agencja Rozwoju Przemysłu przygotowała raport dotyczący międzynarodowego rynku węgla. Z opracowania wynika, że lipiec upłynął pod znakiem umiarkowanego popytu i braku presji na odbudowę zapasów.

60 tysięcy instalacji to dopiero początek. Rusza nowa kampania

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczyna kampanię, której celem jest przeciwdziałanie suszy.

Polska nadal wśród najbardziej emisyjnych gospodarek Europy

Choć tempo redukcji emisji CO2 w Polsce w ostatnich latach wyraźnie przyspieszyło, nasz kraj nadal pozostaje w niechlubnej czołówce najbardziej emisyjnych gospodarek w Europie. Emisyjność produkcji energii elektrycznej wyniosła w 2024 r. 554 kg CO2/MWh, co było drugim najwyższym wynikiem w UE, mimo że od 2021 r. wskaźnik ten spadł już o niemal 22 proc. - wyliczają eksperci Forum Energii.

Oddaj krew podczas wakacji – RCKiK w Katowicach apeluje do dawców

Wakacje to czas wyjazdów i odpoczynku, ale również okres, w którym liczba dawców krwi wyraźnie spada. Tymczasem szpitale potrzebują jej każdego dnia dla pacjentów poddawanych operacjom, osób poszkodowanych w wypadkach oraz chorych wymagających transfuzji. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Katowicach uruchomiło wakacyjny apel i wskazało grupy krwi, których aktualnie brakuje najbardziej.