Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy dla Elektrowni Bełchatów

1559890126 elektrowniabelchatow

fot: PGE GiEK

Blok energetyczny nr 1 o mocy 370 MWe w Elektrowni Bełchatów od momentu przyłączenia go do sieci 29 grudnia 1981 r. przepracował ponad 240 tys. roboczogodzin i wyprodukował ponad 78 773 000 MWh energii elektrycznej, która przez 38 lat trafiała do około 800 tysięcy gospodarstw domowych

fot: PGE GiEK

Po raz dziewiąty Elektrownia Bełchatów, należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółki z Grupy Kapitałowej PGE otrzymała tytuł Lidera Bezpiecznej Pracy. Bełchatowska elektrownia uhonorowana została najwyższym wyróżnieniem za skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy. Wyróżnienia Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej przyznawane są przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie - poinformowała spółka w nadesłanym komunikacie.

Złote, Srebrne i Zielone Karty Liderów Bezpiecznej Pracy wręczane są podczas Forum Liderów Bezpiecznej Pracy. Tegoroczna uroczystość odbyła się 30 listopada i wziął w niej udział Michał Banaszczyk, dyrektor Elektrowni Bełchatów.

Kartami liderów bezpiecznej Pracy wyróżniane są firmy i instytucje, które prowadzą szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie bezpieczeństwa pracy. Ściśle określone kryteria oceny dotyczą m.in. wskaźników wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz działań podejmowanych na rzecz wdrażania i upowszechniania osiągnięć z dziedziny bhp, w tym podnoszenie wiedzy i kultury bezpieczeństwa pracy.

- Dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna priorytetem jest dbałość o zdrowie i życie pracowników, stąd nasze działania, mające na celu tworzenie bezpiecznego środowiska pracy. Promujemy działania związane z BHP i zawsze poszukujemy takich rozwiązań organizacyjnych, które uwzględnią konieczność ochrony zdrowia i życia pracowników oraz zapewnią im godne warunki pracy – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy przyjmowane są przedsiębiorstwa i organizacje, dla których troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest naturalnym, nieodłącznym elementem codziennej działalności biznesowej. W praktyce oznacza to zapewnianie pracownikom takich warunków, które umożliwiają wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i zgodny z psychofizycznymi możliwościami człowieka. Obecnie do Forum Liderów należy około 160 głównie dużych przedsiębiorstw, które mogą być stawiane za przykład w kwestiach związanych z kulturą bezpiecznej pracy. Wśród oddziałów spółki PGE GiEK w gronie liderów oprócz Elektrowni Bełchatów są także Elektrownia Turów i Zespół Elektrowni Dolna Odra.

- Elektrownia Bełchatów od ponad 20 lat należy do grona Liderów Bezpiecznej Pracy i ma na swoim koncie wiele wyróżnień, które są potwierdzeniem, że pracownicy największej polskiej elektrowni pracują na co dzień w bezpiecznych warunkach. Nieustannie się doskonalimy, maksymalnie eliminujemy zagrożenia, a także aktywnie popularyzujemy wśród załogi wiedzę z zakresu tworzenia prawidłowych warunków pracy – podkreśla Michał Banaszczyk, dyrektor Elektrowni Bełchatów.

Forum Liderów Bezpiecznej Pracy stanowi płaszczyznę bezpośrednich kontaktów między jego członkami. Służą one wymianie doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych warunków pracy, przy merytorycznym wsparciu Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

Na gliwickim lotnisku ma powstać nowa wieża kontroli lotów

Na gliwickim lotnisku ma powstać nowoczesna wieża kontroli lotów - wynika z informacji lokalnego samorządu. Dla wieży, która ma obsługiwać ruch lotniczy i stać się charakterystycznym elementem panoramy miasta, złożono już wniosek o pozwolenie na budowę.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

1755669760 powstaniaslaskie

Narodowy Dzień Powstań Śląskich - to górnicy walczyli o Polskę

Kiedy mówi się o Powstaniach Śląskich, zwykle pada kilka nazwisk dowódców i polityków. Ale siłą, która przeważyła szalę w latach 1919-1921, byli ci, którzy na co dzień zjeżdżali pod ziemię. Górnicy. Bez nich nie byłoby powstań, a Śląsk prawdopodobnie zostałby po niemieckiej stronie. Narodowy Dzień Powstań Śląskich został ustanowiony w 2022 roku, by uczcić pamięć uczestników trzech powstań śląskich z lat 1919–1921. To właśnie 20 czerwca 1922 roku, po zakończeniu sporów granicznych, Wojsko Polskie wkroczyło na te ziemie.