Złomrex pokazał nową markę

Cognor to szyld, pod którym będzie działać dystrybucyjna część Złomreksu. Tę nazwę przyjmie też giełdowy Centrostal Gdańsk.

Złomrex, największy w Polsce dostawca złomu stali i metali nieżelaznych, odkrył karty. Ujawnił wczoraj markę, która będzie firmować działania dystrybucyjnego ramienia grupy. To Cognor.

— Tę nazwę przyjmie Centrostal Gdańsk, nasza giełdowa spółka z grupy. Pierwsze notowanie tego podmiotu planujemy na początek przyszłego roku, ale to będzie zależało jeszcze od daty zatwierdzenia prospektu emisyjnego, na podstawie którego łączymy nasze dystrybucyjne biznesy — mówi Krzysztof Walarowski, szef dystrybucyjnego pionu Złomreksu.

Harmonogram zakłada, że nowa marka zostanie wprowadzona na rynek do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. Potem spółka zajmie się integracją polskiej części dystrybucyjnego biznesu. Reorganizacja formalnoprawna powinna się zakończyć w trzecim kwartale 2009 r - podał \"Puls Biznesu\".

— Do tego czasu zajmiemy się restrukturyzacją, dlatego nie należy się spodziewać akwizycji w naszym wykonaniu. Ten temat wróci jednak najprawdopodobniej na przełomie lat 2009 i 2010. Przewiduję, że kryzys mocno osłabi niektórych graczy, a to będzie sprzyjać zarówno tanim przejęciom, jak i organicznemu zdobywaniu rynku — wyjaśnia Krzysztof Walarowski.

Przejęć nie należy się też na razie spodziewać po samym Złomreksie, kontrolowanym przez Przemysława Sztuczkowskiego.

— Nasze ustalenia z obligatariuszami zakładają, że wstrzymamy się z akwizycjami i skoncentrujemy się na porządkach wewnątrzgrupowych — tłumaczy Przemysław Sztuczkowski.

W nieoficjalnych rozmowach biznesmen przyznaje jednak, że Złomrex ma blokadę tylko na przejmowanie mniejszościowych udziałów w innych spółkach. Większościowe pakiety kupować już może. A to oznacza, że obligatariusze nie protestowaliby, gdyby Złomrex postanowił odkupić od Romana Karkosika akcje hutniczej Alchemii. O tym, że obaj biznesmeni usiedli do rozmów o współpracy kapitałowej, \"PB\" informował pod koniec listopada.

— Nie komentuję tych informacji — ucina Przemysław Sztuczkowski.

Warto przypomnieć, że jeszcze tydzień temu gorąco zaprzeczał.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na konta górników ma wpłynąć dzisiaj dodatkowa nagroda roczna

Związki zawodowe działające w KGHM przypominają, że 22 czerwca ma zostać wypłacona dodatkowa nagroda roczna za 2025 rok. 9 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które zatwierdziło sprawozdanie finansowe spółki.

W poniedziałek maksymalne ceny paliw: benzyna Pb95 - 5,94 zł za litr, diesel - 6,12 zł za litr

W poniedziałek, podobnie jak w sobotę i niedzielę, litr benzyny 95 kosztuje nie więcej niż 5,94 zł, benzyny 98 - 6,61 zł, a oleju napędowego - 6,12 zł. Cena maksymalna wszystkich rodzajów paliw jest niższa niż w piątek.

Zwiedzili EC Szombierki. To była gratka dla miłośników historii techniki i architektury

20 czerwca Bytomianie mieli okazję zobaczyć z bliska, jak postępują prace związane z rewitalizacją Elektrociepłowni Szombierki. Podczas II Dni Otwartych zorganizowanych przez Grupę Arche uczestnicy zwiedzili jeden z najcenniejszych zabytków poprzemysłowych w regionie i poznali plany dotyczące jego przyszłego zagospodarowania.

Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast

Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.