Złomrex pokazał nową markę
Złomrex, największy w Polsce dostawca złomu stali i metali nieżelaznych, odkrył karty. Ujawnił wczoraj markę, która będzie firmować działania dystrybucyjnego ramienia grupy. To Cognor.
— Tę nazwę przyjmie Centrostal Gdańsk, nasza giełdowa spółka z grupy. Pierwsze notowanie tego podmiotu planujemy na początek przyszłego roku, ale to będzie zależało jeszcze od daty zatwierdzenia prospektu emisyjnego, na podstawie którego łączymy nasze dystrybucyjne biznesy — mówi Krzysztof Walarowski, szef dystrybucyjnego pionu Złomreksu.
Harmonogram zakłada, że nowa marka zostanie wprowadzona na rynek do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. Potem spółka zajmie się integracją polskiej części dystrybucyjnego biznesu. Reorganizacja formalnoprawna powinna się zakończyć w trzecim kwartale 2009 r - podał \"Puls Biznesu\".
— Do tego czasu zajmiemy się restrukturyzacją, dlatego nie należy się spodziewać akwizycji w naszym wykonaniu. Ten temat wróci jednak najprawdopodobniej na przełomie lat 2009 i 2010. Przewiduję, że kryzys mocno osłabi niektórych graczy, a to będzie sprzyjać zarówno tanim przejęciom, jak i organicznemu zdobywaniu rynku — wyjaśnia Krzysztof Walarowski.
Przejęć nie należy się też na razie spodziewać po samym Złomreksie, kontrolowanym przez Przemysława Sztuczkowskiego.
— Nasze ustalenia z obligatariuszami zakładają, że wstrzymamy się z akwizycjami i skoncentrujemy się na porządkach wewnątrzgrupowych — tłumaczy Przemysław Sztuczkowski.
W nieoficjalnych rozmowach biznesmen przyznaje jednak, że Złomrex ma blokadę tylko na przejmowanie mniejszościowych udziałów w innych spółkach. Większościowe pakiety kupować już może. A to oznacza, że obligatariusze nie protestowaliby, gdyby Złomrex postanowił odkupić od Romana Karkosika akcje hutniczej Alchemii. O tym, że obaj biznesmeni usiedli do rozmów o współpracy kapitałowej, \"PB\" informował pod koniec listopada.
— Nie komentuję tych informacji — ucina Przemysław Sztuczkowski.
Warto przypomnieć, że jeszcze tydzień temu gorąco zaprzeczał.