W programie koncertu znajdzie się suita „Hiszpańskie skrzypce” Luisa de Pablo oraz koncert skrzypcowy D-dur opus 35 Piotra Czajkowskiego. Wystąpi orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka oraz soliści: Kamila Wąsik i Roman Lasocki.
Podwieczorek poprowadzi Jacenty Jędrusik. Zapisy prowadzone są przez dział socjalny, odpłatność za bilet wstępu wynosi od 7 do 10 zł.
Nocna Szychta z koleją wąskotorową
Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych rozpoczęło sezon wakacyjny z nowym rozkładem jazdy. Teraz kursy będą się odbywać na pełnej trasie, czyli do Miasteczka Śląskiego. Ale atrakcji przygotowano o wiele więcej.