Zauroczyli muzyką i prezencją
Wykonali m.in. Suite Appennica Franco Arrigoniego oraz wiązankę melodii śląskich. W ocenie jurorów górniczy instrumentaliści zajęli czwarte miejsce. Pozornie – gdyby spojrzeć w kategoriach sportowych – najgorsze z możliwych, aczkolwiek bardzo wysokie, zważywszy, że w konkursie rywalizowało 30 orkiestr z całej Europy. – Włoską widownię podbiliśmy nie tylko dobrą muzyką, ale też doskonałą, rzadko oglądaną tu prezencją – cieszy się dyrygent orkiestry, Mirosław Kaszuba. Oprócz konkursowego występu, zespół stworzył również oprawę muzyczną mszy św., odprawionej w rzymskiej Bazylice Omni Sainti w 30 rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II. Mysłowiczanie w górniczych mundurach zagrali również na polskim cmentarzu wojskowym na Monte Cassino.