Zarząd PGE w komplecie

Największa grupa energetyczna w kraju w końcu skompletowała zarząd. Jej nowym szefem został Tomasz Zadroga. 

W piątek minister skarbu, działając jako jednoosobowe walne zgromadzenie akcjonariuszy, powołał brakujących członków zarządu Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), największego krajowego gracza w branży. Nowym prezesem spółki został Tomasz Zadroga. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami „Pulsu Biznesu”, wybrany przez ministra prezes PGE nie jest związany z branżą energetyczną. Jak poinformowała spółka, nowy szef zarzą- du ma wykształcenie wyższe ekonomiczno-socjologiczne, duże doświadczenie w zakresie restrukturyzacji firm, planowania strategii i zarządzania finansami. Pracował w zarządach spółek z różnych branż, a obecnie jest wiceprezydentem The Association of Chartered Certified Accountants, światowej organizacji zrzeszającej zawodowych księgowych.

Wiceprezesem spółki ds. handlu i dystrybucji został Marek Trawiński, przewodniczący rady nadzorczej KGHM. Trawiński od dawna był typowany na prezesa PGE. W konkursie wystartował właśnie na to stanowisko, jednak rada nadzorcza spółki nie zdecydowała się na jego powołanie. Według nieoficjalnych informacji, chciano zaproponować funkcję wicepreze sa, jednak rada nie mogła tego zrobić w ramach procedury konkursowej, bo kandydat złożył podanie wyłącznie na prezesa. Ostatecznie konkurs został unieważniony, a powołanie nowego szefa spółki i dwóch wiceprezesów (zdecydowano o utworzeniu dodatkowego miejsca w zarządzie) wziął na siebie minister skarbu. Szóstym wiceprezesem PGE został Piotr Szamanek, dotychczasowy członek rady nadzorczej spółki.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiemy, które kopalnie fedrują najwięcej. Na podium dwa śląskie zakłady

Fundacja Instrat opublikowała najnowsze dane dotyczące wydobycia przez kopalnie węgla kamiennego w Polsce. Liderem produkcji niezmiennie jest Bogdanka, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się śląskie zakłady.

Powstanie tablica upamiętniająca internowanych w Zabrzu-Zaborzu. „Zadbamy o pamięć osób, którym zawdzięczamy wolność"

Jak poinformowała śląsko-dąbrowska "Solidarność", przy bramie prowadzącej do Zakładu Karnego w Zabrzu umieszczona zostanie tablica upamiętniająca osoby internowane po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 roku. 

Jak Konopnicka odwiedziła hutę, a Żeromski dąbrowskich górników

Przemysłowa Dąbrowa Górnicza kryje wiele literackich tajemnic. W mieście, gdzie przed 100 laty dominowało hutnictwo i górnictwo, regularnie bywali literaci, muzycy czy politycy

Autonomiczne ściany w kopalniach. Najpierw wielkie obietnice, potem likwidacja spółki

Pisałem niedawno o kopalni Jan, czyli pierwszej zautomatyzowanej kopalni węgla kamiennego w Polsce. Kiedyś dużo się o niej mówiło, a ja, ucząc się pilotażu szybowca, zobaczyłem ją z powietrza gdzieś na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.