Zaprotestują związkowcy Hutmenu

Związkowcy Hutmenu organizują dziś „masówkę”. Protestują przeciwko przenoszeniu produkcji z Wrocławia do Czechowic-Dziedzic. 

Pracownikom Hutmenu, spółki zależnej Impexmetalu, nie podoba się strategia naprawcza. Jej głównym założeniem jest przeniesienie produkcji z Wrocławia do Czechowic-Dziedzic, gdzie zlokalizowana jest jedna ze spółek zależnych. Wrocławska działka zostanie wtedy uwolniona i może zostać sprzedana inwestorowi. Zdaniem zarządu Hutmenu, to dobry grunt pod projekt deweloperski. Dla pracowników oznacza to jednak zwolnienia – napisał „Puls Biznesu”. 

Na środę zapowiedziano posiedzenie regionalnego zarządu Solidarności. W porządku obrad jest sytuacja w Hutmenie. 

Pod koniec zeszłego tygodnia zarząd Hutmenu przekazał załodze pismo, w którym odniósł się do ich protestów. Przekonywał, że nie toczą się żadne rozmowy z deweloperem, a strategia określa jedynie kierunek działań. Nie podjęto jeszcze żadnych decyzji.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Ekspansja chińskich firm dławi gospodarkę Unii. Polska straciła miliardy!

W 2025 roku europejski przemysł stracił na rzecz chińskiej konkurencji 87 mld euro wartości dodanej, w tym 11,4 mld euro, które pośrednio utraciła polska gospodarka - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Ośrodka Studiów Wschodnich.

Studentka psychologii UŚ uczestniczką analogowej misji kosmicznej

Milena Zając, studentka Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, realizująca psychologię jako kierunek wiodący, wzięła udział w analogowej misji kosmicznej „Libra”, która odbyła się w czerwcu 2026 roku w habitacie LunAres Research Station w Pile.

Hutnictwo zyska oddech? Unia ogranicza napływ stali spoza Europy

Od 1 lipca 2026 r. w Unii Europejskiej obowiązują przepisy, które mają chronić europejski przemysł stalowy. Nowy unijny mechanizm zakłada zmniejszenie o niemal połowę bezcłowych limitów importu stali. - Te przepisy to w znacznej mierze realizacja postulatów hutniczych związków zawodowych – podkreślają w Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”.

Rewitalizacja terenów po kopalni Anna nabiera tempa

Pszów konsekwentnie zagospodarowuje tereny po kopalni Anna, dzięki m.in. środkom unijnym. Praca trwa, jak widać na naszym filmie, a na efekty trzeba będzie poczekać do 2029 roku.