Załoga Spółki Energetycznej „Jastrzębie” świętowała 15-lecie

15lecie sej txt JECH

fot: Jerzy Chromik

- Odnieśliśmy sukces. To sukces wasz, wykwalifikowanych profesjonalistów i przywiązanych do firmy ludzi - mówił na dzisiejszej uroczystości Jarosław Parma, prezes SEJ

fot: Jerzy Chromik

+3 Zobacz galerię

Dziś kierownictwo i załoga Spółki Energetycznej „Jastrzębie”, pospołu z licznymi gośćmi uroczystości, świętowali jubileusz 15-lecia powstania firmy.

 

SEJ wyrosła w następstwie porządkowania gospodarki energetycznej, istniejącej przedtem w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która nadal pozostaje całkowitym właścicielem energetycznej firmy. Obejmuje elektrociepłownie „Moszczenica”, „Zofiówka”, „Pniówek” i „Suszec”. Ale od tamtego czasu SEJ stała się spółką o zupełnie odmiennym obliczu, stosującej nowoczesne standardy zarządzania, takiż park maszynowy oraz najlepsze, dostępne na rynku technologie. Chlubą firmy jest zwłaszcza, pracujący w trójgeneracji, wyrafinowany układ energetyczno-chłodniczy, oprócz ciepła i energii elektrycznej, wytwarzający wodę chłodzącą do centralnej klimatyzacji kopalni „Pniówek”. To unikalne doprawdy, światowego kalibru, rozwiązanie.

 

O tych i wielu innych faktach z 15-letniej historii firmy, ale też o jej ambicjach na przyszłość, mówił na dzisiejszej uroczystości prezes zarządu Spółki Energetycznej „Jastrzębie”, Jarosław Parma. W kontekście giełdowych aspiracji Jastrzębskiej Spółki Węglowej podkreślał, że misją SEJ i jej energetycznej strategii jest bycie mocnym ogniwem w obrębie Jastrzębskiej Grupy Kapitałowej. W świątecznym klimacie nade wszystko dziękował jednak swojej, liczącej 420 pracowników, załodze.

 

- Odnieśliśmy sukces. To sukces wasz, wykwalifikowanych profesjonalistów i przywiązanych do firmy ludzi - mówił prezes Jarosław Parma.

 

Dziękował nie tylko załodze, lecz również firmom współpracującym z SEJ, w tym - co zrozumiałe - zwłaszcza Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

 

Identyczna nuta wracała w wystąpieniach gości jubileuszowej uroczystości.

 

- Dobrze jest mieć taką 15-letnią spółkę-córkę - w lekkiej, świątecznej tonacji swoje uznanie dla liderów i załogi energetycznej firmy przekazał prezes Zarządu JSW SA, Jarosław Zagórowski.

 

Klemens Ścierski, ongi współzałożyciel SEJ, dziś doradca wicepremiera Waldemara Pawlaka mówił: - Przyszłość macie zapewnioną. Legitymacją do niej są wasze nietuzinkowe osiągnięcia, ale też to, że macie właściciela, który rozumie energetykę.

 

- Taka firma, jak wasza, jest motorem rozwoju gospodarczego. Trzymajcie się ciepło - życzył jastrzębskim energetykom wiceminister Rozwoju Regionalnego, Adam Ździebło, akcentując, że spółka skutecznie wykorzystuje, tak trudne do zdobycia, pieniądze europejskie.

 

- Sukces osiąga się wówczas, kiedy wszyscy, zatem i kierownictwo spółki i jej załoga, podążają we wspólnym kierunku. Gratuluję wam wyników 15-letniej działalności i życzę dalszego rozwoju na rynku energetycznym - powiedział na jubileuszowym spotkaniu wicewojewoda śląski, Stanisław Dąbrowa.

 

Po tych wielu ciepłych słowach przyszła pora na honorowanie najzacniejszych pracowników SEJ. Czterech z nich - Marian Niechaj, Krzysztof Porębski, Andrzej Otręba i Władysław Oślizło - odebrało
honorowe odznaki „Za Zasługi dla Energetyki”. Honorowe odznaki „Za Zasługi dla Górnictwa RP” otrzymali Józef Cisło i Gerard Jarzyna. Później minister Rozwoju Regionalnego, Adam Ździebło wręczył symbole godności dyrektorów górniczych I stopnia prezesowi zarządu SEJ, Jarosławowi Parmie i wiceprezes Anicie Skotnickiej.

 

Ale ludzi, którzy w szczególny sposób ważyli w dziejach spółki i przyczyniali się do jej rozwoju, honorowali także jastrzębscy energetycy. Złote Laury „Przyjaciel SEJ” nadali na dzisiejszej uroczystości prezesowi Jarosławowi Zagórowskiemu i ministrowi Klemensowi Ścierskiemu.

 

W galerii: Jubileusz 15-lecia powstania firmy Spółki Energetycznej "Jastrzębie", Jastrzębie Zdrój, 29 październik 2010 (zdjęcia: Jerzy Chromik - nettg.pl)

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Tramwaje Śląskie starają się o odblokowanie 450 mln zł wsparcia z UE

Tramwaje Śląskie starają się o odblokowanie 450 mln zł wsparcia z UE - poinformował p.o. prezesa spółki Krzysztof Mikuła. Pieniądze zablokowano w zw. ze śledztwem ws. podejrzeń o oszustwa i korupcję podczas przetargów dotyczących infrastruktury tramwajowej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Poprzemysłowe „góry”. Śląskie hałdy, które stały się turystycznymi atrakcjami

Co wyróżnia krajobraz Górnego Śląska? To wieże wyciągowe kopalnianych szybów czy hutnicze kominy, ale także hałdy, nazywane „śląskimi górami”. Teoretycznie to tylko zwałowiska odpadów i geologiczne śmietniki, ale jednak mają swój urok. Wiele z nich stało się turystycznymi atrakcjami. 

Droga do zatrudnienia po węglu - program rozszerzony o kolejne osoby. Kto skorzysta?

Unijny program "Droga do zatrudnienia po węglu" zostanie rozszerzony na mieszkańców Wielkopolski Wschodniej niezwiązanych z ZE PAK - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Zmiany wejdą w życie od 1 lipca.

W Górniczej o złożu Dębieńsko, transformacji Śląska i zagospodarowaniu wód kopalnianych

Co ze złożem Dębieńsko i JSW? Jak działa system aktywizacji zawodowej w górniczej spółce? Jaka powinna być transformacja naszego regionu? I jak zagospodarować infrastrukturę techniczną likwidowanych zakładów górniczych? O tym m.in. przeczytają Państwo w najnowszym wydaniu Trybuny Górniczej, która ukaże się już w najbliższy piątek 26 czerwca.