Zakończył się postój remontowy w hucie KGHM

1730295646 huta kghm

fot: KGHM

Ze względu na skalę przedsięwzięcia w pracach remontowych w HMG I brało udział około 100 firm zewnętrznych

fot: KGHM

Należąca do KGHM Huta Miedzi Głogów I wznowiła produkcję po planowym intensywnym, blisko trzymiesięcznym postoju remontowym. Prace remontowo-inwestycyjne objęły kluczowe urządzenia ciągu technologicznego i zaplanowane zostały na 75 dni - poinformowali przedstawiciele KGHM.

Postój rozpoczął się 11 sierpnia, prace zakończono 5 dni przed planowanym terminem. Był to drugi wielki remont w HMG I po modernizacji z 2016 roku.

– Dzięki zaangażowaniu i znakomitej organizacji pracowników głogowskiej huty oraz wykonawców zewnętrznych można było skrócić planowany termin remontu. Zaoszczędzony czas pozwoli zabezpieczyć realizację planów produkcyjnych na wysokim poziomie. Ze względu na ogromną skalę przedsięwzięcia postój remontowy był dużym wyzwaniem, wymagającym nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także bardzo dobrej współpracy oraz zdyscyplinowania. Dziękuję załodze i pracownikom firm zewnętrznych za sprawnie przeprowadzony remont – powiedział Jarosław Siedlecki, dyrektor naczelny Huty Miedzi Głogów.

Postój remontowy objął główny ciąg technologiczny HMG I, m.in. Wydział Przygotowania Wsadu P-1, Wydział Pieca Zawiesinowego P-2 czy Wydział Pieca Elektrycznego i Konwertorów P-3, a także kocioł odzysknicowy oraz instalacje i urządzenia elektryczne. W czasie remontu dzięki zgromadzeniu odpowiedniego zapasu miedzi anodowej i wsparciu produkcyjnemu Huty Miedzi Głogów II, kontynuowana była produkcja miedzi elektrolitycznej. Wsparciem był również Wydział Odlewni Form i Kesonów P-5, który produkował elementy remontowanych pieców.

Ze względu na skalę przedsięwzięcia w pracach remontowych w HMG I brało udział około 100 firm zewnętrznych.

W ramach postoju remontowego Huta Miedzi Głogów I przeprowadziła szereg zadań inwestycyjnych, które podniosą efektywność zakładu. Zaktualizowano systemy sterowania, zmodernizowano system opalania olejem pieca zawiesinowego oraz dokonano optymalizacji fabryki kwasu siarkowego.

 Jak wskazali przedstawiciele KGHM, działania podjęte podczas postoju remontowego przyczynią do optymalizacji procesów produkcyjnych oraz dalszego rozwoju technologii w oddziale KGHM.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Orlen podniósł hurtowe ceny paliw

Orlen podniósł w piątek hurtowe ceny benzyny Eurosuper 95 o 66 zł, benzyny Super Plus 98 o 42 zł, a oleju napędowego Ekodiesel o 44 zł na metr sześc. - wynika z danych opublikowanych przez koncern. Poprzednio, w czwartek, w hurcie Orlenu benzyna staniała, a olej napędowy zdrożał.

Kąpielisko Fala w Tauron Parku Śląskim rozpoczyna sezon

Zapowiada się bardzo gorący weekend, a uczniowie rozpoczynają wakacje – to najwyższy czas, by rozpocząć sezon na Fali w Tauron Parku Śląskim. Kąpielisko czynne jest od dziś (26 czerwca 2026 r.), w godzinach 9.00 – 19.00.

Jastrzębskie Carbonarium się rozwija. Wkrótce otwarcie nowej części wystawy

Wystawa Carbonarium w Instytucie Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju rozrasta się. Na 5 lipca 2026 r. zaplanowano otwarcie nowej części ekspozycji, która skupia się przede wszystkim na ukazaniu zmian przestrzennych i demograficznych, które zaszły w mieście w okresie powojennym.

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.