Zagórowski: Koncesja to dla nas duże wyzwanie
fot: Jarosław Galusek
Rok 2009 oznacza walkę o utrzymanie 23 tys. miejsc pracy - mówi prezes JSW
fot: Jarosław Galusek
Uzyskanie przez JSW tej koncesji jest zakończeniem I etapu rozpoczętych w 2003 r. działań mających na celu rozbudowę bazy zasobowej spółki, poprzez udostępnienie i zagospodarowanie zasobów węgla w obrębie nowych złóż.
- Jest to dla nas olbrzymie wyzwanie. Podobnej koncesji na Śląsku dawno już nie udzielono – powiedział Jarosław Zagórowski, prezes JSW. - Spółka będzie realizować to przedsięwzięcie własnymi środkami, wspomagając się wiedzą autorytetów z dziedziny górnictwa – dodał.
Zapewnił on, że eksploatacja będzie prowadzona w ten sposób, żeby jak najmniej ucierpiało środowisko.