Zadroga: debiut PGE powinien nastąpić na przełomie stycznia i lutego
fot: ARC
Według szacunków PGE przy budowie nowych siłowni jądrowych uzyskanie 1 MW mocy będzie kosztować do 3 mln euro
fot: ARC
- W ciągu kilku najbliższych tygodni, chcemy złożyć prospekt emisyjny Komisji Nadzoru Finansowego - powiedział Zadroga.
Poinformował, że przychody PGE w 2007 r. wyniosły 23,2 mld zł. - Polska Grupa Energetyczna rozważa wiele inwestycji. Na razie jest za wcześnie, aby o nich mówić - dodał prezes PGE.
Na początku września ministerstwo skarbu poinformowało, że PGE trafi na giełdę w pierwszym kwartale 2009 roku.
- Oferta publiczna PGE wymaga jeszcze dopracowania. Nowy zarząd rekomendował, aby IPO i pierwszy etap prywatyzacji nastąpiły w pierwszym kwartale 2009 roku, do czego się przychyliłem. Z racji wymogów formalnych, aktualizacji o sprawozdania finansowe, debiut PGE nastąpi prawdopodobnie w lutym - powiedział minister skarbu Aleksander Grad - poinformowała PAP.