ZA Puławy będą zgazowywać węgiel z Bogdanki
fot: bogdankalublin.pl
Na terenie kopalni Bogdanka Zakłady Azotowe Puławy postawią instalację do zgazowywania węgla
fot: bogdankalublin.pl
\"Parkiet\" podaje, że do końca roku będzie gotowe studium wykonalności.
Budowa instalacji potrwa trzy lata. W tym czasie ceny surowców powinny wzrosnąć - stwierdził Grzegorz Kulik, rzecznik prasowy ZA Puławy.
Do końca roku zostanie wybrany doradca do pozyskania finansowania projektu, a na początku 2009 r. powstanie spółka celowa dla tej inwestycji. Bogdanka i ZA Puławy planują też kolejne przedsięwzięcia, m.in. budowę elektrowni - podkreśla \"Parkiet\".