Z górniczym Szczęść Boże
O święcie górników przypomina okładka św. Barbary z kopalni Knurów oraz życzenia Mirosława Kugiela, prezesa Kompanii Węglowej. „Życzę wszystkim górnikom spełnienia ich zawodowych aspiracji, satysfakcji z pracy, ale przede wszystkim bezpiecznego powrotu do domu. (...) Niech święta Barbara chroni Was i prowadzi. Z górniczym Szczęść Boże”
Marek Uszko, wiceprezes zarządu Kompanii Węglowej wyjaśnia przyczyny spadku wydobycia węgla w spółce. W gazecie znajdziemy także informacje o sytuacji ekonomiczno-finansowej największej firmy górniczej w Europie oraz dowiemy się jakie rodzaje węgla wydobywa się w kopalniach KW. Przeczytamy także o modernizacji zakładu przeróbczego w kopalni „Halemba”.
Sporo miejsca poświęcono bezpieczeństwu pracy.
W numerze możemy przeczytać o nowoczesnych systemach grzewczych opartych na węglu oraz porównać ceny ogrzewania domu przy wykorzystaniu różnych nośników energii.
W gazecie zamieszczono także teksty o mennicy 850 metrów pod ziemią w kopalni „Knurów” oraz o początkach kopalni „Pokój”.
Zobaczymy Sylwestra Jagłę, od dziesięcioleci wożącego węgiel konną furą i ludzi węgla w obiektywie Arkadiusza Goli.