Wzrosty na Wall Street

Środowa, 5 sierpnia, sesja na Wall Street przyniosła wzrosty czwartą sesję z rzędu. Inwestorzy liczą na szybkie przyjęcie kolejnego pakietu stymulacyjnego dla gospodarki w USA.

Indeks Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 1,39 proc. do 27 201,04 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,64 proc. do 3327,77 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł o 0,52 proc. do 10.998,40 pkt.

Akcje Walt Disney szły w górę o 8 proc. Koncern podał w raporcie za II kw., że zysk na akcję wyniósł 8 centów wobec spodziewanej straty na akcję w wysokości 63 centów.

Notowania Beyond Meat spadały o 7 proc. po tym, jak producent roślinnych substytutów mięsa podał, że strata na akcję wyniosła w II kw. 16 centów.

Dostawca usług finansowych Square rósł kilkanaście procent, a skorygowany zysk na akcję wyniósł w II kw. 18 centów. Analitycy spodziewali się straty na akcję w wysokości 5 centów.

Akcje CVS lekko rosły proc. po tym, jak spółka z branży farmaceutycznej podała, że skorygowany zysk na akcję w II kw. wyniósł 2,64 USD wobec oczekiwanych 1,91 USD.

Akcje Livongo spadły kilka proc., a notowania Teladoc Health idą w dół o 12,5 proc. po tym, jak obie spółki ogłosiły fuzję - porozumienie jest szacowane na 18,5 mld USD.

Akcje Novavax rosły 15 proc. Producent leków poinformował o pozytywnych wynikach we wczesnych badaniach kandydata na szczepionkę na koronawirusa.

Notowania Activision Blizzard szły w dół o 3 proc. po tym, jak firma ostrzegła w raporcie kwartalnym, że niepewność w gospodarce może mieć negatywny wpływ na wyniki w perspektywie krótkookresowej.

- Nadzieje na przyjęcie kolejnego pakietu stymulacyjnego w USA są kluczowe, jeśli chodzi o poprawę apetytu na ryzyko wśród inwestorów - powiedział Padhraic Garvey, dyrektor ds. rynku USA w ING Financial Markets.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Co czwarty Polak przeżyłby za oszczędności najwyżej przez trzy miesiące

Co czwarty Polak mógłby utrzymać się z oszczędności najwyżej przez trzy miesiące po utracie głównego źródła dochodu, a 14 proc. nie posiada żadnych rezerw finansowych - wynika z badania Santander Consumer Banku.

W maju codzienne zakupy zdrożały średnio o 3,4 proc.

Analiza blisko 90 tys. cen detalicznych wykazała, że w maju br. codzienne zakupy w sklepach zdrożały średnio o 3,4 proc. - podano w raporcie, autorstwa UCE Research i Uniwersytetów WSB Merito. W kwietniu ten wzrost wynosił 3,7 proc., a w marcu - 3,8 proc.

Przy rejestracji używanego auta nie trzeba już pokazywać tablic w urzędzie

W środę weszły w życie przepisy, dzięki którym przy rejestracji używanego auta nie trzeba już zdejmować tablic rejestracyjnych, po to, by pokazać je w urzędzie - poinformował minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Zamiast tego, od tej pory wystarczy złożyć oświadczenie o tym, że tablice są w dobrym stanie.

Koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków zamierza dalej działać po wygaśnięciu koncesji

Spółka Stalexport Autostrady, czyli właściciel koncesjonariusza autostrady A4 Katowice - Kraków, zamierza dalej działać po wygaśnięciu koncesji w przyszłym roku. Chce bazować na dotychczasowym doświadczeniu w zarządzaniu infrastrukturą - wynika z wtorkowej informacji.