Wzrośnie zysk KGHM?
Wczoraj cena miedzi w kontraktach trzymiesięcznych na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME) przekroczyła 8 tys. USD za tonę. To najwyższy poziom od czterech miesięcy.
W 2007 roku średnioroczna cena miedzi na LME wyniosła 7,1 USD/t. W ślad za ceną miedzi wzrósł wczoraj kurs akcji KGHM. Walory spółki podrożały o 1,31 proc., do 108,5 zł (w trakcie sesji kosztowały nawet 110 zł) - napisał \"Parkiet\".
Zdaniem Grzegorza Lityńskiego, analityka KBC Securities, wysokie ceny miedzi mogą utrzymać się przez cały rok. - Widać powody do rewizji ostrożnych założeń makroekonomicznych na 2008 rok - twierdzi analityk. Zarząd KGHM, polskiego producenta miedzi, w budżecie na 2008 r. zakłada, że średnioroczna cena metalu wyniesie 7,1 USD/t.