Wystawa plakatów o bezpieczeństwie pracy
Od dnia 10 maja przed budynkiem Uniwersytetu Warszawskiego trwa wystawa plakatów poświęconych problematyce bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy – dowiedział się portal nettg.pl. Wystawę organizuje Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, który w roku 2010 obchodzi 60-lecie swojej działalności.
Prezentowany na wystawie wybór plakatów, to wynik kolejnych edycji konkursu organizowanego przez Instytut od 1997 roku. Współorganizatorami konkursu są Akademie Sztuk Pięknych w Krakowie, Łodzi i Warszawie, a honorowy patronat nad
imprezą objęli minister pracy i polityki społecznej oraz główny inspektor pracy.
W konkursie biorą udział artyści plastycy, członkowie związków twórczych oraz absolwenci i studenci wyższych uczelni plastycznych w kraju i za granicą. Tematami dotychczasowych osiemnastu edycji konkursu były miedzy innymi: stres jako przyczyna i skutek zagrożeń i wypadków w środowisku pracy, uciążliwości pracy z komputerem, ryzyko zawodowe, integracja osób niepełnosprawnych w środowisku pracy i życia, wypadki w szkole i w rolnictwie. Wystawa będzie trwała do 30 maja.