Wyróżnienia: red. Bartłomiej Szopa laureatem KARBIDKI

fot: Andrzej Bęben/ARC

Po merytorycznej analizie przesłanych do oceny materiałów wyłoniono czterech laureatów w dwóch kategoriach: prasa i portale internetowe oraz radio i telewizja...

fot: Andrzej Bęben/ARC

+2 Zobacz galerię

Wtorkowe (26 kwietnia) sesje referatowe XVIII Konferencja "Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie" poprzedziła miła uroczystość: rozstrzygnięcie VI edycji Konkursu dla Dziennikarzy "Karbidka", organizowanego przez WUG i Fundacje Bezpieczne Górnictwo im. prof. W. Cybulskiego.

Kapituła ogłosiła oficjalnie wyniki konkursu. Zostali nimi:

•w kategorii prasa i portale internetowe: Bartłomiej Szopa z portalu górniczego nettg.pl oraz tygodnika branżowego Trybuna Górnicza oraz Sławomir Starzyński - publicysta tygodnika branżowego Nowy Górnik (laureat z 2012 r);

• w kategorii radio i telewizja równorzędne nagrody przyznano: Monice Krasińskiej - z Radia Katowice (była laureatką w 2011 i 2012 r.) oraz Adamowi Sierakowi - znany uczestnikom konferencji z materiałów emitowanych przez TVS, w której prowadził autorski, telewizyjny program zajmujący się energetyką i górnictwem, obecnie pracuje w Wirtualnym Nowym Przemyśle.

Nagrody dziennikarzom wręczyli Mirosław Koziura - prezes WUG i przedstawiciele kierownictwa Fundacji Bezpieczne Górnictwo: prof. Józef Dubiński - prezydent i prof. Krzysztof Cybulski - prezes zarządu.

 

W galerii: VIII Konferencja "Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie" (zdjęcia: Ireneusz Bartkowiak, Bartłomiej Szopa - portal górniczy nettg.pl).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Poseł Matusiak i problemy z pamięcią. Przypominamy jak było z zamykaniem kopalń

„Zaczęło się…” - napisał w mediach społecznościowych poseł Grzegorz Matusiak z Prawa i Sprawiedliwości wskazując na zamknięcie kopalń Bobrek, Wujek i Bielszowice. Ma on wyraźne problemy z pamięcią, więc przypominamy (nie tylko posłowi) jak to było m.in. za rządów PiS.

Będzie remont feralnego odcinka A1. Narzekał na niego sam premier

Podpisano umowę na pierwszą część remontu autostrady A1 Pyrzowice - Piekary Śląskie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

1758035293 turow

PGE GiEK: korzystne dla kopalni Turów rozstrzygnięcie ws. decyzji środowiskowej utrzymane w mocy

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił w czwartek skargi kasacyjne organizacji ekologicznych i utrzymał w mocy wydany w 2020 r. rygor natychmiastowej wykonalności decyzji środowiskowej dla Kopalni Turów - podała w komunikacie PGE GiEK.

AGAT, czyli elitarna jednostka z Gliwic świętowała swoje 15-lecie

Skoki spadochronowe, wojskowy sprzęt, defilada, wymagające zawody i atrakcje dla całych rodzin – tak Jednostka Wojskowa AGAT świętowała swoje 15-lecie. Gliwickie lotnisko stało się miejscem wyjątkowego spotkania mieszkańców z żołnierzami jednej z elitarnych jednostek polskich wojsk specjalnych.