Wyjątkowi goście w kopalni Chwałowice. Gwiazdy futsalu zjechały na dół

Falcao, najbardziej utytułowany futsalista na świecie, wraz z reprezentacją Brazylii, odwiedził KWK ROW Ruch Chwałowice. Niektórzy zawodnicy zjechali pod ziemię.

fot: PGG/Lesław Fidosiej

Najodważniejsi zawodnicy zjechali pod ziemię, by na własne oczy zobaczyć realia pracy górników

fot: PGG/Lesław Fidosiej

Falcao, najbardziej utytułowany futsalista na świecie, wraz z reprezentacją Brazylii, odwiedził KWK ROW Ruch Chwałowice. Niektórzy zawodnicy zjechali pod ziemię.

28 marca w Pre Zero Arenie w Gliwicach odbyło się niezwykłe wydarzenie – Legends Game Polska, czyli Mecz Legend Polska - Brazylia w futsalu – informuje PGG w mediach społecznościowych.

Show skradł Alessandro Rosa Vieira, czyli Falcao , dwukrotny mistrz świata w futsalu i pięciokrotny zdobywca Copa America, który pokazał, że magia w nogach zostaje na zawsze.

„Ogromne emocje wzbudził moment, kiedy pod koniec pierwszej połowy na parkiecie pojawili się Ratownicy Górniczy PGG, zastępując reprezentację Polski. To był moment pełny uznania dla ich codziennej, niezwykle odpowiedzialnej pracy” – można przeczytać na facebookowym profilu PGG.

Dzień wcześniej, Falcao, wraz z reprezentacją Brazylii, odwiedził KWK ROW Ruch Chwałowice.

Po szkoleniu w KSRG najodważniejsi zawodnicy zjechali pod ziemię, by na własne oczy zobaczyć realia pracy górników.

Wśród gości znaleźli się m.in. Amaral, Edi Andradina oraz Roger Guerreiro, autor pierwszego w historii gola dla Polski w finałach mistrzostw Europy.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

KGHM zamierza zbudować pierwszą w Polsce kopalnię polihalitu

KGHM Polska Miedź planuje budowę pierwszej w Polsce kopalni polihalitu w rejonie Zatoki Puckiej. Według przedstawicieli spółki realizacja inwestycji może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa żywnościowego Europy.

Pracowali w kopalniach, teraz chorują. Wiemy jakie choroby dotykają górników najczęściej

Pylice są najczęściej stwierdzaną chorobą zawodową w przemyśle wydobywczym od wielu lat. W 2025 r. w porównaniu do 2024 r., zwiększył się udział procentowy stwierdzonych pylic płuc w stosunku do pozostałych chorób zawodowych. Pylice górników kopalń węgla, wywołane są wdychaniem pyłu mieszanego, składającego się głównie z krzemionki, węgla i glinokrzemianów – wskazują w swym raporcie rocznym eksperci z Wyższego Urzędu Górniczego.

Nowe zasady naliczania stażu pracy w PGG. Jak wpłyną na Kartę Górnika i nagrodę jubileuszową?

- W związku z nowelizacją Kodeksu pracy, która weszła w życie we wrześniu 2025 roku i przewiduje zaliczanie do stażu pracy m.in. okresów wykonywania pracy na podstawie umowy zlecenia, umowy agencyjnej oraz innych okresów aktywności zawodowej wskazanych w ustawie, Polska Grupa Górnicza S.A. podjęła działania dostosowujące wewnętrzne zasady obowiązujące w spółce - poinformowała PGG.

Krajobraz po górnictwie, czyli zalewiska i zapadliska

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury przedstawiono aktualną sytuację dotyczącą występowania zapadlisk i zalewisk na terenie Małopolski Zachodniej, w szczególności w powiecie olkuskim oraz gminie Trzebinia.