Wydawnictwa: e-book na Światowe Dni Młodzieży

fot: ARC

Taka książka zostanie wydana w wersji elektronicznej, w nakładzie 10 tys. egzemplarzy

fot: ARC

Staraniem Bractwa Gwarków Związku Górnośląskiego przed dwoma laty z okazji kanonizacji JP II wydano książkę "Polski górnik został świętym. Gwarek Karol Wojtyłaˮ. Dla uczestników lipcowych Światowych Dni Młodzieży przygotowano teraz tę książę w wersji elektronicznej i w tłumaczeniu na angielski i hiszpański.

Bractwo znalazło sponsora (firmę MASPEX z Wadowic) przedsięwzięcia, dzięki, któremu książka zostanie udostępniona na płytach CD (10 tys. egz.).

Honorowy patronat nad publikacją tego e-booka, jak informuje Bractwo Gwarkowe, objął kardynał Stanisław Dziwisz. Wydawcy uważają, że "nowoczesna forma (e-book) i okazja dotarcia do wielkiej rzeszy młodych ludzi, przyczyni się do odkrycia nieznanych a jakże cennych dla górników - ludzi ciężkiej pracy - wspaniałych kontaktów z Papieżem Janem Pawłem Iiˮ.

31. Światowe Dni Młodzieży, to spotkanie młodych katolików, w dniach od 27 do 31 lipca 2016 r. w Krakowie. W Polsce już organizowano ŚDM. Było to w 1991 r. w Częstochowie.

Bractwo Gwarków jest "stowarzyszeniem osób identyfikujących się z wartościami i etosem pracy górniczej i chce być rzecznikiem aspiracji oraz interesów Braci Górniczejˮ.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Muzeum Górnictwa Węglowego rozpoczyna projekt „Kultura Cyfrowa”

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu rozpoczyna realizację projektu „Kultura Cyfrowa”. Jego celem jest cyfrowe zabezpieczenie i udostępnienie unikatowych zabytków związanych z Główną Kluczową Sztolnią Dziedziczną – jednym z najcenniejszych obiektów dziedzictwa górniczego na Śląsku.

Swing pod chmurką. Letnie potańcówki wracają do Parku Śląskiego

Przez trzy wakacyjne wieczory Duży Krąg Taneczny w TAURON Parku Śląskim będzie miejscem spotkań i wspólnej zabawy tanecznej. W programie są rytmy ze złotych czasów ery swinga, a każda potańcówka rozpocznie się krótką lekcją tańca.

Oddadzą krew przy kopalnianym szybie. Ty też możesz wziąć udział w tej akcji

Krwi nie można ani kupić, ani wyprodukować. Można jednak podzielić się nią – najbliższa okazja w Kopalni Soli „Wieliczka” już 9 lipca. Zbiórka „Podaruj krew, podaruj życie” odbędzie się w nadszybiu szybu Regis w godzinach 9:00–16:00. Przedsięwzięcie jest częścią „Ogólnopolskiej Kampanii Honorowego Krwiodawstwa z okazji Powstania Warszawskiego. Twoja krew. Ich wolność. Nasza pamięć”.

Lato z ogniem i historią. Muzeum Hutnictwa zaprasza na wakacyjny cykl wydarzeń

Cykl spacerów tematycznych, rodzinnych warsztatów i pokazów prac młota oraz dwa wydarzenia specjalne – Muzeum Hutnictwa w Chorzowie zainaugurowało wakacyjną akcję „Rozpalamy lato”.