WUG: Zaproszenie dla plastycznie uzdolnionych gimnazjalistów

Wyższy Urząd Górniczy oraz Fundacja Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego zapraszają gimnazjalistów oraz uczniów górniczych szkół ponad gimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym ,,Współczesne górnictwo: górnik i wiertnik pracują bezpiecznie. Kopalnia XXI wieku". To pierwszy taki konkurs finansowany ze środków, działającej przy WUG, Fundacji - poinformowała nettg.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy WUG.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat przemysłu wydobywczego w Polsce i bezpiecznej eksploatacji kopalin. Polskie górnictwo w całej jego różnorodności – podziemne, odkrywkowe i otworowe - prowadzi eksploatację w około 5,5 tys. zakładów górniczych. Na terenie naszego kraju wydobywa się całe bogactwo kopalin, w tym m.in. węgiel kamienny, brunatny, sól kamienną, rudy miedzi i ołowiu, ropę naftową, gaz ziemny, wody lecznicze i termalne, gips i anhydryt, surowce skalne i ilaste, piaski formierskie i szklarskie.

Adresatami konkursu są uczniowie, którzy wkrótce dokonywać będą wyboru przyszłego zawodu. Być może wielu z nich będzie szukało możliwości rozwoju swoich zainteresowań oraz zatrudnienia w polskim górnictwie.

Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną. Muszą promować bezpieczeństwo pracy w górnictwie oraz dobre praktyki i solidarność zawodową z odpowiedzialnością za życie i zdrowie drugiego człowieka.

WAŻNE: Prace konkursowe w formacie nie większym, niż 54 cm x 21 cm wraz z formularzem zgłoszeniowym należy składać lub przesłać pocztą w terminie do piątego listopada 2010 roku na adres:

Wyższy Urząd Górniczy
ul. Poniatowskiego 31
40-055 Katowice
z dopiskiem - Biuro Organizacyjne: konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. ,,Współczesne Górnictwo".

Komisja Konkursowa dokona oceny nadesłanych prac pod kątem trafności plastycznego przedstawienia tematu, oryginalności oraz walorów artystycznych. Przyznane zostaną następujące nagrody: I miejsce - cyfrowy aparat fotograficzny; II miejsce - odtwarzacz Portable Media Player (umożliwia nie tylko odtwarzanie muzyki, ale również oglądanie plików graficznych i wideo); III miejsce - odtwarzacz mp3 oraz 9 równorzędnych wyróżnień, które uhonorowane zostaną sprzętem sportowym.

Sojusznikami głównych organizatorów konkursu są Śląskie Kuratorium Oświaty, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach i Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

Więcej informacji o konkursie zawiera regulamin. Pytania dotyczące konkursu plastycznego prosimy kierować na adres: rzecznik@wug.gov.pl, lub
Wyższy Urząd Górniczy
ul. Poniatowskiego 31 40-055 Katowice

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.