WUG: Satysfakcja i niezły grosz dla laureatów

Konkurs wug wug

fot: WUG

Marek Uszko, wiceprezes Kompanii Węglowej, gratuluje jednemu z finalistów konkursu

fot: WUG

Dariusz Węgrzynowicz, nadsztygar wentylacji z kopalni „Murcki-Staszic” został liderem bezpiecznej pracy w roku 2010. Dzisiaj, w siedzibie Wyższego Urzędu Górniczego, rozstrzygnięto „Konkurs wiedzy z zakresu znajomości przepisów regulujących bezpieczne wykonywanie robót górniczych w kopalniach węgla kamiennego” - poinformowała nettg.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy WUG.

 

Dziesiątka finalistów, wyłonionych spośród 64 uczestników konkursu, mierzyła się z 46 pytaniami. Na odpowiedzi mieli godzinę. O miejscach w gronie liderów zadecydowała liczba uzyskanych punktów i czas odpowiedzi. Zwycięzcą w tegorocznej edycji został Dariusz Węgrzynowicz, nadsztygar wentylacji w kopalni „Murki-Staszic”.

 

- To trudna kopalnia, toteż musi cieszyć, że właśnie w niej pracuje zwycięzca konkursu wiedzy BHP. Ale wysoki był poziom przygotowania wszystkich tegorocznych uczestników. Podnoszenie kwalifikacji i znajomość przepisów trudno wymierzyć, choć ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa górników. Zauważyłem notabene, że wśród laureatów z roku na rok powtarza się kilka nazwisk - oceniał Wojciech Magiera, wiceprezes Wyższego Urzędu Górniczego tuż przed wręczeniem finalistom pamiątkowych dyplomów i statuetek.

 

Ale na liderów bezpiecznej pracy czekają także nagrody finansowe, ufundowane przez ich pracodawców (10 tys. złotych za zajęcie pierwszego miejsca, 7,5 tys. - drugiego i 3 tys. - trzeciego. Na „kopertę” z zawartością 1 tys. złotych mogą liczyć ci, którzy zajęli miejsca od czwartego do dziesiątego).

 

Nieprzypadkowo w uroczystości rozstrzygnięcia konkursu uczestniczyli wiceprezesi spółek węglowych: Marek Uszko z Kompanii Węglowej, Artur Wojtków z Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Waldemar Mróz z Katowickiego Holdingu Węglowego.


- W konkursie uczestniczyłem po raz drugi. W ubiegłorocznej edycji zająłem drugie miejsce, tym razem jest jeszcze lepiej, choć odniosłem wrażenie, że pytania są coraz trudniejsze - cieszył się ze swojego prymatu Dariusz Węgrzynowicz.

 

Trójkę liderów bezpiecznej pracy w 2010 r. uzupełniają: Paweł Justyna, dyspozytor kopalni „Sośnica-Makoszowy” i Tadeusz Strączek, sztygar zmianowy z kopalni „Marcel”.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.