WUG: Po raz drugi obradowała komisja ws. wypadku w Bielszowicach
Komisja została powołana do zbadania przyczyn i okoliczności niebezpiecznego zdarzenia, do którego doszło 10 sierpnia br. podczas wymiany lin nośnych w górniczym wyciągu szybowym w szybie V w przedziale \"B\" Kompanii Węglowej S.A. Oddział KWK \"Bielszowice\" w Rudzie Śląskiej.
Podczas obrad poruszono zagadnienia: zakresu prac prowadzonych w szybie po zakończeniu akcji ratowniczej, dotychczasowych prac nad ekspertyzą: Analiza technologii wymiany lin nośnych, podczas realizacji której w dniu 10 sierpnia 2008 r. nastąpiła awaria w szybie \"V\" KW S.A. Oddział KWK \"Bielszowice\", dotychczasowych wyników prac nad ekspertyzą: Ocena techniczna zestawu remontowego do robót szybowych zastosowanego do wymiany lin nośnych górniczego wyciągu szybowego przedziału \"B\" szyby \"V\" KW S.A. Oddział KWK \"Bielszowice\", w trakcie której w dniu 10 sierpnia 2008 r. nastąpiła awaria oraz przebiegu wydarzeń w czasie awarii na podstawie informacji uzyskanych w wyniku relacji przesłuchanych świadków.