WUG: Międzynarodowa umowa o współpracy urzędów górniczych
Uroczyste podpisanie dokumentów odbędzie się w trakcie sesji prawnej kongresu, na której omówione zostaną m.in. zasady funkcjonowania i kompetencje urzędów górniczych z całego świata.
- Deklaracja w sprawie współpracy urzędów górniczych to nie tylko oficjalne potwierdzenie wznajemnych kontaktów, ale dokument, który przełoży się na bardzo praktyczne korzyści - podkreśla Edyta Tomaszewska, rzeczniczka WUG w Katowicach. Tłumaczy, że dotychczas kontakty były utrzymywane na wysokim szczeblu w trakcie spotkań międzynarodowych prezesów. - A przecież taka formuła nie mogła zaspokoić bieżących potrzeb w wymianie doświadczeń służb górniczych w Polsce i za granicą - wyjaśnia Tomaszewska.