WUG i OUG w Rybniku wyróżnione Czarnym Diamentem
Urzędy górnicze zostały nagrodzone za całokształt działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia górników, optymalne zagospodarowanie złóż kopalin oraz ograniczenie uciążliwości oddziaływania górnictwa na ludzi i środowisko. Statuetkę \"Czarny Diament\" dla WUG odebrał prezes Piotr Litwa, natomiast nagroda dla OUG w Rybniku została przekazana na ręce dyrektora Zbigniewa Schinohla.
Nagrodę specjalną odebrał także Adolf Sosna, wiceprezes rybnickiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa.
Nagroda „Czarny Diament” stanowi formę uhonorowania wybitnych osiągnięć przedsiębiorstw oraz osób fizycznych szczególnie zasłużonych dla rozwoju regionu i kraju. Ponadto za całokształt dokonań przyznawane są nagrody specjalne.
Uroczystość wręczenia Czarnych Diamentów odbyła się w minioną sobotę, 15 listopada br. w Teatrze Ziemi Rybnickiej w Rybniku.