Sześciu górników poszkodowanych

fot: Maciej Dorosiński

Do zdarzenia doszło 3 października w ruchu Bielszowice kopalni Ruda

fot: Maciej Dorosiński

Jak poinformował portal netTG.pl Gospodarka-Ludzie Wyższy Urząd Górniczy, w kopalni Ruda Ruch Bielszowice w Rudzie Śląskiej o godzinie 6.13 doszło do wstrząsu górotworu o energii 6x10^6J. Zdarzyło się to w rejonie ściany 846 pokład 405.

W wyniku wstrząsu dwóch pracowników odniosło obrażenia. Jak dodał dyspozytor WUG w Katowicach, poszkodowanych pracowników może być więcej. Górnicy opuścili rejon zagrożenia. Jeden z pracowników jest poszukiwany. Na miejscu pracują służby z Okręgowego Urzędu Górniczego i Wyższego Urzędu Górniczego - stwierdził dyspozytor.

Ratownicy z kopalni  prowadzoną akcja ratowniczo-poszukiwawczą.

Później rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Głogowski potwierdził informację o wypadku.

– O godzinie 6.13 w kopalnia Ruda Ruch Bielszowice w rejonie ściany 846 na poziomie 1000 m doszło do wstrząsu 6x10^6J - powiedział. - Pięć osób jest poszkodowanych. Wyjeżdżają na powierzchnie o własnych siłach. Te osoby - według wstępnych informacji - mają potłuczenia. Jedna osoba jest na dole zlokalizowana, ale jeszcze nie jest wytransportowana. Na miejscu pracuje zastęp ratowników z kopalni Ruda - dodał rzecznik PGG.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Trzeci moduł największego doku w tej części Europy zwodowany. Konstrukcja powstaje w Szczecinie

Dziobowy moduł doku dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” został w sobotę zwodowany na Odrze. Operacja zsunięcia i zanurzenia konstrukcji o masie 4 tys. ton trwała kilkanaście godzin. We wrześniu rozpocznie się scalanie trzech części 240-metrowego doku na wodzie.

Prawie 90 mieszkań na osiedlu KTBS przy ul. Kosmicznej już zajętych. W Katowicach powstanie kolejny budynek

Nowe osiedle Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kosmicznej w Katowicach zaczyna tętnić życiem. Spośród 111 mieszkań blisko 90 przekazano już mieszkańcom, a wielu lokatorów zdążyło się wprowadzić. KTBS przygotowuje jednocześnie następną inwestycję mieszkaniową przy ul. Kossutha.

Wszystko o górniczych płacach. Jakie było średnie wynagrodzenie?

O czym pisaliśmy 30 lat temu? Przede wszystkim o płacach górników, które były zróżnicowane w zależności – na przykład – od kondycji kopalń i spółek węglowych. Ale w 31. numerze „Trybuny Górniczej” z 8 sierpnia 1996 r. znalazło się i wiele innych interesujących tematów.

SRK zachęca do oddawania krwi. Ważna każda kropla

W najbliższy wtorek, 11 czerwca, w Spółce Restrukturyzacji Kopalń odbędzie się akcja oddawania krwi.