Wkrótce papamobile napędzane energią słoneczną?
Ansa informuje, że gubernator Państwa Watykańskiego kardynał Giovanni Lajolo usłyszawszy o możliwości zmiany napędu papamobile powiedział, że to \"genialny pomysł\".
- Jeśli to kosztuje mniej i może stanowić przykład dla innych, czemu nie? - zapytał watykański hierarcha.
Podkreśla się, że baterie słoneczne na dachu auli audiencji, których pracę zainaugurowano w środę, to prawdziwa \"ekologiczna rewolucja\" w Watykanie.
Dzięki nim zmniejszy się emisję dwutlenku węgla o 225 tys. kilogramów.
Rocznie ogniwa produkować będą 300 megawatów czystej energii elektrycznej, co pozwoli zaoszczędzić 80 ton ropy naftowej.