Wkrótce konferencja Power Ring 2008
- Spotkanie ma na celu zidentyfikowanie racjonalnych dróg rozwoju dla polskiej gospodarki, wskazanie najbardziej efektywnych możliwości rozwoju, rozbudowy infrastruktury, kierunki dla planowanych inwestycji. Szczegółowo omawiane będą kwestie związane z przyszłością europejskiego rynku energii (m.in. ETS, dyrektywa IPPC, nowe technologie w zakresie biomasy, gazu, wychwytywania i sekwestracji CO2) – podało biuro prasowe PAP, organizatora konferencji.
W konferencji wezmą udział m.in.: Bernard Błaszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Adam Szejnfeld, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, prof. Krzysztof Żmijewski, koordynator Green Effort Group, Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność oraz Marek Kulesa, dyrektor biura TOE.
Ze strony Komisji Europejskiej swój udział potwierdzili m.in.: Derek Taylor z DG TREN oraz Marzena Chodor z DG Environment.