Wieliczka: 10 lat katowickiej ARP (GALERIA)

fot: ARC

fot: ARC

+6 Zobacz galerię

Galeria
(9 zdjęć)

Kopalnia Soli w Wieliczce była scenerią, w której pracownicy i przyjaciele katowickiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu świętowali jego 10-lecie. Stylowa Komora Haluszki, w której zorganizowano uroczystość, gościła tego wieczora znamienitych ludzi polskiego górnictwa, przedstawicieli kolejnych zarządów Agencji Rozwoju Przemysłu oraz wielu firm współpracujących z Oddziałem.

- Jest nam miło, że możemy gościć państwa tutaj, w kolebce polskiego górnictwa stworzonej kilka wieków temu dziełem rąk ludzkich - witał przybyłych Henryk Paszcza, dyrektor oddziału.

Minutą ciszy uczczono pamięć Janusza Piekorza, pierwszego dyrektora Oddziału.

- Odszedł od nas na wieczną szychtę, wspaniały człowiek, wybitny górnik i kolega - wspominał Paszcza, który w przemówieniu scharakteryzował obszary działalności oddziału.

Dziękując byłym i obecnym pracownikom oraz współpracownikom dyrektor nawiązał do encykliki Jana Pawła II "O ludzkiej pracy", w której papież pisał, że obowiązkiem człowieka jest rozwój zawodowy, a w ciężkiej pracy trzeba widzieć drugą osobę.

- To przesłanie towarzyszy nam w naszej codziennej działalności. Wierzę, że postępując zgodnie z nim jesteśmy w stanie rozwijać Oddział jako jednostkę organizacyjną odporną na zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne, gwarantując tym samym wszystkim pracownikom stabilną pracę - mówił.

Życzenia pracownikom i kierownictwu oddziału przekazał prof. Maciej Kaliski, dyrektor Departamentu Górnictwa w Ministerstwie Gospodarki, który przekazał także na ręce dyrektora Paszczy list gratulacyjny od wicepremiera Janusza Piechocińskiego.

Jubileusz był również okazją do wyróżnienia zasłużonych pracowników jednostki odznaczeniami państwowymi. Złotym medalem "Za długoletnią służbę" odznaczeni zostali: Waldemar Beuch, Ewa Chruściewicz, Jerzy Grzybek, Krzysztof Krogulski, Krystyna Litewka, Jerzy Majewski, Karol Osadnik, Henryk Paszcza, Jerzy Wrześniewski. Medale srebrne otrzymali: Ewa Bar-Deptuch, Sławomir Kwiecień, Robert Marzec, Oriana Mil, Mirosław Skibski, Halina Wasilewska, Grzegorz Zieliński oraz Rafał Ziółkowski, a medale brązowe: Monika Porzerzyńska-Antonik i Rafał Sołtys.

W części artystycznej uroczystości wystąpiła Orkiestra Salonowa Katowickiego Holdingu Węglowego pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego.

W galerii: Jubileusz ARP w Wieliczce.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.