Wieliczka: 10 lat katowickiej ARP (GALERIA)

fot: ARC

fot: ARC

+6 Zobacz galerię

Galeria
(9 zdjęć)

Kopalnia Soli w Wieliczce była scenerią, w której pracownicy i przyjaciele katowickiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu świętowali jego 10-lecie. Stylowa Komora Haluszki, w której zorganizowano uroczystość, gościła tego wieczora znamienitych ludzi polskiego górnictwa, przedstawicieli kolejnych zarządów Agencji Rozwoju Przemysłu oraz wielu firm współpracujących z Oddziałem.

- Jest nam miło, że możemy gościć państwa tutaj, w kolebce polskiego górnictwa stworzonej kilka wieków temu dziełem rąk ludzkich - witał przybyłych Henryk Paszcza, dyrektor oddziału.

Minutą ciszy uczczono pamięć Janusza Piekorza, pierwszego dyrektora Oddziału.

- Odszedł od nas na wieczną szychtę, wspaniały człowiek, wybitny górnik i kolega - wspominał Paszcza, który w przemówieniu scharakteryzował obszary działalności oddziału.

Dziękując byłym i obecnym pracownikom oraz współpracownikom dyrektor nawiązał do encykliki Jana Pawła II "O ludzkiej pracy", w której papież pisał, że obowiązkiem człowieka jest rozwój zawodowy, a w ciężkiej pracy trzeba widzieć drugą osobę.

- To przesłanie towarzyszy nam w naszej codziennej działalności. Wierzę, że postępując zgodnie z nim jesteśmy w stanie rozwijać Oddział jako jednostkę organizacyjną odporną na zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne, gwarantując tym samym wszystkim pracownikom stabilną pracę - mówił.

Życzenia pracownikom i kierownictwu oddziału przekazał prof. Maciej Kaliski, dyrektor Departamentu Górnictwa w Ministerstwie Gospodarki, który przekazał także na ręce dyrektora Paszczy list gratulacyjny od wicepremiera Janusza Piechocińskiego.

Jubileusz był również okazją do wyróżnienia zasłużonych pracowników jednostki odznaczeniami państwowymi. Złotym medalem "Za długoletnią służbę" odznaczeni zostali: Waldemar Beuch, Ewa Chruściewicz, Jerzy Grzybek, Krzysztof Krogulski, Krystyna Litewka, Jerzy Majewski, Karol Osadnik, Henryk Paszcza, Jerzy Wrześniewski. Medale srebrne otrzymali: Ewa Bar-Deptuch, Sławomir Kwiecień, Robert Marzec, Oriana Mil, Mirosław Skibski, Halina Wasilewska, Grzegorz Zieliński oraz Rafał Ziółkowski, a medale brązowe: Monika Porzerzyńska-Antonik i Rafał Sołtys.

W części artystycznej uroczystości wystąpiła Orkiestra Salonowa Katowickiego Holdingu Węglowego pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego.

W galerii: Jubileusz ARP w Wieliczce.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Absolutorium dla Zarządu GZM za wykonanie budżetu w 2025 roku

Zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii udzieliło Zarządowi GZM absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok. Miniony rok upłynął pod znakiem dalszego rozwoju transportu publicznego, inwestycji w zeroemisyjny tabor, wsparcia projektów kolejowych oraz rozbudowy infrastruktury rowerowej, w tym sieci velostrad.

System elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące fale upałów

Obecnie nie występują ograniczenia w pracy elektrowni, a system elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące upały - poinformował PAP rzecznik prasowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych Maciej Wapiński.

Mont Blanc zdobyty przez górników z kopalni Sobieski

Andrzej Witkowski, lider wyprawy i pracownik Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, wraz z Mateuszem Dolegą oraz Dawidem Siwkiem stanęli na najwyższym szczycie Alp.

W czwartek maksymalne ceny paliw: benzyna Pb95 - 5,96 zł za litr, diesel - 6,11 zł za litr

W czwartek litr benzyny 95 kosztuje nie więcej niż 5,96 zł, benzyny 98 - 6,67 zł, a diesel - 6,11 zł. Oznacza to, że wobec środy ceny maksymalne benzyny będą niższe, a cena ON się nie zmieni.