Wicepremier Waldemar Pawlak zapewnił, że Polska jako aktywny członek UE i OECD, gotowa jest wspierać państwa o niższym stopniu rozwoju przemysłowego – podało biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki, gdzie w minioną środę, 8 października br., doszło do spotkania.
– Współpracując z UNIDO możemy udzielać pomocy państwom rozwijającym się i równocześnie promować działalność polskich firm i osiągnięcia naszych naukowców – powiedział.
W opinii wicepremiera działalność ta jest kluczowa dla interesów naszego kraju zwłaszcza w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wicepremier Pawlak poinformował, że Ministerstwo Gospodarki jest również organizatorem międzynarodowej konferencji z udziałem ministrów właściwych ds. gospodarki i przedstawicieli przemysłów energochłonnych.
– Chcemy zapoczątkować proces budowania porozumień sektorowych, które sprzyjałyby ochronie klimatu i wdrażaniu technologii przyjaznych dla środowiska – powiedział wiceszef polskiego rządu.
Dyrektor generalny Kandeh Yumkella, docenił inicjatywę resortu i potwierdził udział przedstawicieli UNIDO w listopadowej konferencji.
– Ważne jest wysłuchanie różnych poglądów i wypracowanie wspólnego planu działania. Tylko w ten sposób będziemy mogli skutecznie chronić klimat i zapobiegać nadmiernej emisji gazów cieplarnianych – podkreślił dyrektor UNIDO.
JSW Koks podlicza trzy dekady certyfikowanych standardów zarządzania
W 2026 roku przypada 30-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Jakością w JSW Koks oraz 15-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Energią. Wieloletnie utrzymywanie certyfikowanych systemów zarządzania oraz ich regularna recertyfikacja potwierdzają zgodność funkcjonowania spółki z międzynarodowymi normami oraz zachowanie najwyższych standardów zarządzania - podkreśla JSW Koks.