Wicepremier Pawlak pokłonił się górnikom z „Wujka”
Rano o godz. 9.00 wicepremier Pawlak spotkał się w „Szczygłowicach” z kierownictwem kopalni. W spotkaniu i w mszy św w intencji górników, która odbyła się w kościele pw. Najświętszej Marii Panny, Królowej Świata, uczestniczył też Mirosław Kugiel, prezes Kompanii Węglowej, do której należą \"Szczygłowice\".
O godz. 11.00 Pawlak zawitał do kopalni „Wujek” w Katowicach. Po mszy świętej, która odbyła się w pobliskim kościele, wicepremier w asyście wicewojewody śląskiego Stanisława Dąbrowy złożył wieniec pod pomnikiem poległych górników.
Wieńce złożyli też Stanisław Gajos, prezes Katowickiego Holdingu Węglowego, w którego skład wchodzi „Wujek”, szef Kompanii Węglowej Mirosław Kugiel oraz przedstawiciele dyrekcji i związków zawodowych działających w kopalni.
Po złożeniu kwiatów wicepremier Pawlak zwiedził, otwarte zaledwie kilka dni temu, minimuzeum poświęcone tragicznym wydarzeniom stanu wojennego, podczas których na „Wujku” zginęło 9 górników.
Po południu Pawlak weźmie udział w uroczystościach w kopalni Krupiński w Suszcu, gdzie tegoroczna Barbórka połączona jest z obchodami 25-lecia istnienia tego zakładu wydobywczego.
W galerii: Premier Waldemar Pawlak w kopalni \"Wujek\" (zdjęcia: Jarosław Tondos)