Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.16 PLN (+1.13%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.80 PLN (-0.07%)

ORLEN S.A.

129.18 PLN (+0.22%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.35 PLN (-1.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.39 PLN (-0.23%)

Enea S.A.

20.90 PLN (-0.76%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.20 PLN (+0.21%)

Złoto

5 193.35 USD (+0.68%)

Srebro

87.22 USD (+2.16%)

Ropa naftowa

96.30 USD (-0.60%)

Gaz ziemny

3.24 USD (-0.15%)

Miedź

5.90 USD (+0.20%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.16 PLN (+1.13%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.80 PLN (-0.07%)

ORLEN S.A.

129.18 PLN (+0.22%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.35 PLN (-1.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.39 PLN (-0.23%)

Enea S.A.

20.90 PLN (-0.76%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.20 PLN (+0.21%)

Złoto

5 193.35 USD (+0.68%)

Srebro

87.22 USD (+2.16%)

Ropa naftowa

96.30 USD (-0.60%)

Gaz ziemny

3.24 USD (-0.15%)

Miedź

5.90 USD (+0.20%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Węglozbyt: barbórkowe życzenia od ministra

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Bardzo optymistycznie patrzę w przyszłość i liczę na to, że najbliższy czas pokaże, że zmierzamy we właściwym kierunku - stwierdził nowy prezes Centrali Jerzy Nabiałczyk

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni przesłał list do prezesa Węglozbytu Jerzego Nabiałczyka, w którym podziękował za zaproszenie na piątkowe (15 listopada) uroczystości barbórkowe i złożył życzenia pracownikom spółki z okazji zbliżającego się święta górniczego stanu.

"Górnictwo to nie tylko kluczowy sektor polskiej gospodarki. To przede wszystkim wyjątkowi ludzie, których praca jest szczególnie trudnym i niebezpiecznym zajęciem. To rodziny górników, które wspierają się wzajemnie i pozostają solidarne w ciężkich chwilach. To wreszcie tragedia w kopalni Wujek, która na zawsze pozostanie w pamięci każdego Polaka, jako punkt zwrotny w drodze do wolnej od komunistycznego reżimu Polski" - napisał w liście do prezesa Nabiałczyka minister, który podkreślił także rolę Węglozbytu w obrocie węglem.

"Jako przedsiębiorstwo współpracujące z kopalniami i odbiorcami węgla, spółka Węglozbyt gwarantuje, że transfer naszego największego bogactwa kopalnego przebiega w sposób efektywny i bezpieczny" - zaznaczył szef resortu administracji i cyfryzacji.

Minister Boni wyjaśnił w liście, że ze względu na obowiązki służbowe nie będzie mógł uczestniczyć w uroczystościach barbórkowych Węglozbytu.

Do pobrania: List ministra Michała Boniego

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Rosomak podpisał umowę na dostawę platform pojazdowych systemu przeciwlotniczego

Siemianowicki Rosomak podpisał podpisał w środę 11 marca umowę z KIA Corporation na dostawę platform pojazdowych dla sytemu SAN - poinformowała spółka.

Decyzja MAE to działanie doraźne, bez znaczącego wpływu na ceny ropy

Według eksperta ds. energetyki Wojciecha Jakóbika skierowanie na rynek 400 mln baryłek ropy naftowej przez kraje Międzynarodowej Agencji Energetycznej, to działanie doraźne, które może przynieść “lekką ulgę“. W jego ocenie, uruchomienie rezerw nie ma znaczącego wpływu na światowe ceny ropy.

Ważna inwestycje PGG pozwoli na odtworzenie bazy zasobowej

W ruchu Chwałowice kopalni ROW realizowana jest ważna inwestycja pozwalająca m.in. na realizację zapisów Umowy Społecznej.

Zapasy gazu w magazynach UE wynoszą 29 proc., w Polsce - ok. 48 proc.

Zapasy gazu ziemnego w magazynach UE wynoszą 29,3 proc. wobec średniej 5-letniej na tę porę wynoszącej 42,7 proc. W magazynach znajduje się obecnie 334,43 TWh gazu - wynika z wyliczeń firmy Gas Infrastructure Europe.