We wtorek rusza MINING EXPO 2008
- Będzie to największa wystawa górnicza w ostatnim dziesięcioleciu – powiedział nettg.pl Tomasz Raczyński, szef Kolportera Expo, organizatora targów.
Tragi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wystawców. Swoją ofertę zaprezentuje tu ponad 280 wystawców i firm z 23 krajów, m.in. z: Bułgarii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Izraela, Japonii, Kanady, Niemiec, Polski, Rosji, Serbii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.
Podczas MINING EXPO będzie można zobaczyć m. in. maszyny i urządzenia do eksploatacji węgla kamiennego, brunatnego i surowców skalnych, prezentowanych przez liderów branży górniczej: SANDVIK Mining and Construction, JOY, METSO MINERALS, ZZM KOPEX, Grupa FAMUR, Grupa GLINIK, Zanam-Legmet, Huta Stalowa Wola i inni.
W ramach targów zostaną także zorganizowane specjalne Pawilony Narodowe: Australii, Chin, Indii, Indonezji, Turcji i Wielkiej Brytanii.
W sumie powierzchnia ekspozycji przekroczy 20 tys. metrów kwadratowych. Organizatorzy spodziewają się, że obejrzy ją co najmniej kilka tysięcy zwiedzajacych.
Honorowy patronat nad Wystawą MINING EXPO objęli: Ministerstwo Skarbu Państwa oraz wicepremier i minister gospodarki - Waldemar Pawlak, który uroczyście o godz. 11.00 uroczyście otworzy MINING EXPO.
Targi potrwają do piątku, 12 września.